Wpis z mikrobloga

@SzalonyFanMalysza: Można się dowiedzieć na czym opierasz swój wpis? Bo ostatnie kilka dni przeglądałem tylko stare wpisy i coś mnie mogło ominąć. Aczkolwiek wykop gówno znaczy w skali internetu. Natomiast, z tego co widziałem na yt/fb to Wakacje z Konfederacją oraz Piwa z Mentzele, Bandziorem czy Sośnierzem mają doskonałą frekwencję.
@CynicznyMarksista: mnie nawet 3x15 dawnej platformy by zadowoliło a nie uważam, żeby to byłaby jakaś radykalna obniżka podatków. przy dochodowym obniżka 2% z 17% nie będzie wielką stratą dla budżetu. w przypadku vatu wystarczy jeszcze zrównać wszystkie stawki do takiego poziomu co może paradoksalnie skutkować zwiększeniem wpływów z tego podatku a zawsze będzie to spora ulga dla kieszeni podatników.
. przy dochodowym obniżka 2% z 17%


@Kiruuuuu: Mamy druga stawkę która odpowiada za 1/4 wpływów, i trzecią już też. I ta obniżka podatków ma polegać na tym by bogaci płacili mniej? No super( ͡° ͜ʖ ͡°) Punkt procentowy z vatu to chyba z 15-20 miliardów. Obecnie średni VAT to 16% i jeszcze cit...
@CynicznyMarksista: rozumiem, że tobie takie pojęcie jak krzywa laffera jest obce. jeżeli ludzie mają więcej pieniędzy to chyba logiczne, że będą więcej wydawać na a co za tym idzie wpływy do budżetu się zwrócą. zaraz mi coś powiesz o wydatkach. trzeba je ograniczyć. z samej likwidacji 500+ będzie gdzieś 40 mld zł czyli ok 40% wpływów z pitu. i tak, bogaci także powinni płacić mniej.
"Uciekną nam najlepsi specjaliści do Anglii". "Nikt takich podatków nie będzie chciał płacić".

To cytaty z forów internetowych?


@CynicznyMarksista: po tym już przestałem czytać xDD poza tym możesz coś więcej powiedzieć o tym "punkcie załamania"? bo przyznaje, że pierwszy raz się z tym terminem spotykam.
Śmieszy mnie to przemienienie się wielu flagowców, którzy nagle dostają objawienia i wędrują z prawa na lewo XD


@Creadom: Dla niektórych to chyba istnieje tylko 0 albo 1 oraz monopol na prawicę w Polsce. Jak wiadomo wszystko inne to lewactwo.