Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 23 lata i NIGDY ALE TO NIGDY nie interesowałem sie w najmniejszym stopniu polityką, bo uważałem (w sumie nadal uważam) to za nudy i niepotrzebne dyskusje prowadzące do nikąd. Na obecną chwilę wiem tylko tyle kto jest prezydentem bo ostatnio o tym glosno było. Ale mój główny problem to nie wiem definicji poglądów politycznych, nie wiem kto to lewak, kto to prawak, co to konswerwatyzm, komunizm, faszyzm, liberalizm, socjalizm i tak dalej. Nawet jak przeczytam definicję na wikipedii to i tak nie za bardzo rozumiem lub szczątkowo o co chodzi. Dołączam grafike pod tym wpisem, bardzo prosze o zdefiniowanie tak naprawdę na chłopski rozum tych rzeczy (poważnie, traktujcie mnie jak jakiegoś 5-letniego bobaska) na przyklad:
- lewica = nie lubi lgbt, bardzo lubi tradycję polską typu oscypek dzielenie się opłatkiem, nie lubi Unii Europejskiej (tu strzelam z definicją, prawdopodobnie się mylę)
Generalnie mi to nie wadziło w życiu i nie wadzi, tylko chcę sobie poszerzyć zakres wiedzy, a jak będę miał małą ściągę napisaną przez was to moze będę umiał wejść w jakąś dyskusje i zidentyfikować swoje prawdziwe poglady.
Jeszcze raz podkreślam - mam z e r o w e pojęcie o polityce.
#polityka #pogladypolityczne #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f339a4f0010a81b084b4831
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam 23 lata i NIGDY ALE TO NIGDY ni...

źródło: comment_1597227574bpJDP8KPevYuaG8CmO1P2f.jpg

Pobierz
  • 5
Gospodarczo:

prawica - niskie podatki, niech każdy radzi sobie sam, zero wsparcia dla słabszych, własność prywatna ważniejsza od ludzi

lewica - wsparcie socjalne, (w teorii) równe szanse dla wszystkich, nie powinno być drastycznych dysproporcji między najbogatszymi i najbiedniejszymi, państwo wtrąca się i reguluje każdą pierdołę

Światopoglądowo:

- prawica - zawsze tak było i tak być musi, chociaż nie ma żadnego powodu, kto myśli inaczej niż ja jest zły

- lewica - tolerancja,
stary kaker: Podchodzisz do tego od dupy strony, zresztą tak jak każdy kto #!$%@? się w te polityczne kompasy i inne diagramy Nolana. To tak nie działa, że poglądy polityczne to jakieś klocki lego z których można sobie budować dowolne konfiguracje. Otóż nie można. Podstawa to to kim jesteś z natury, tzn. twoja biologia, geny plus to jak ukształtowało cię otoczenie, jak zostałeś wychowany, jakie miałeś doświadczenia w toku socjalizacji itp.