Wpis z mikrobloga

@damw: a podobno „nie przejmuje sie przykrymi slowami”, olac.

Lepiny to kradziez konceptu zestawu. Jakby robili swoje, to mialbym to w nosie, ale placac za Lego placi sie za projekt. I tak, seria Ideas to tez dziecko Lego. Placa tworcom zestawow, amatorom. Lepin - no raczej nie wysyla im kasy za sprzedawane swoje podroby ;) Dlatego m.in. mozna je kupic taniej, ale czy jest sie z czego cieszyc?
Na szczęście jeszcze jest reddit gdzie po prostu ludzie się cieszą zajawką, a nie walczą między sobą


@Ofeck: powiedz mi szczerze, gdzie ja tam z tobą walczyłem? Zapytałem czy oryginał, czy podróbka bo za oryginał bym dał plusa, za podróbkę nie. Nie oceniałem, nie wyzywałem, nie pisałem że jedno lepsze od drugiego

Kupowanie podrób to nie jest coś co należy pochwalać, ale już robienie wpisów bo ktoś kupił podróbkę to trochę
@damw: wytłumacz mi, jak to jest, że cena tego zestawu to aktualnie 1,5 klocka, natomiast cena katalogowa to 600 zł. za 600 zł można kupić u majfrenda praktycznie identyczny zestaw Lepina z rozszerzeniem (molo) w cenie zbliżonej do ceny katalogowej oryginału. kto tu w takim razie wali w #!$%@?, to nie wiem. może wyjaśnisz laikowi, gdzie się podzieje to 900zł, które trzeba dopłacić? bo na pewno nie w firmie Lego.
elniks - @damw: wytłumacz mi, jak to jest, że cena tego zestawu to aktualnie 1,5 kloc...

źródło: comment_1597253402iXfJzJadTWtnxt9pIqqVPj.jpg

Pobierz
@elniks: o prawie popytu i podaży słyszałeś? O tym, ze lego nie produkuje zestawów bez przerwy, tylko po jakimś czasie są wycofywane? Bo jeśli nie to chętnie odpowiem na twoje pytanie: 900 zł podzieje się u sprzedawcy, który kupił zestaw wcześniej a potem trzymał go na szafce, w magazynie czy w innym miejscu, i sprzedaje teraz drożej.
A skoro nie ma już łatwego dostępu do dużej ilości tych wycofanych zestawów, to
900 zł podzieje się u sprzedawcy,


@damw: dziękuję za tę odpowiedź. rozumiem prawa ekonomii i bardzo je szanuję. właśnie w związku z nimi cały zestaw jaki wrzucił @Ofeck dziś zamówiłem na Ali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zawołam Cię, gdy złożę, bo to mój pierwszy od miliona lat. gdy go zobaczyłem - praktycznie się zakochałem. ¯\_(ツ)_/¯
Pies was #!$%@?, wszystko czego lego już nie produkuje będę brał od majfriendow, bo do jakości się już przekonałem. To co firma lego miała zarobić na tych zestawach już zarobiła, a skoro nie chce więcej to nie mój problem.
Pies was #!$%@?,


@Ofeck: pełna kulturka widzę mireczku. Jak ktoś tylko myśli inaczej niż ty, to zaczynasz wyzywać i obrażać. Bardzo ładnie cię rodzice wychowali: na chama, prostaka i złodzieja (który próbuje swoje zachowanie tłumaczyć w jakiś idiotyczny sposób) xD
A wy nie rozumiecie czego. W jaki sposób lego ma zarobić na f40 lub chatce rybaka skoro ich nie produkuje. Oryginalne sety które kupiłem to Saturn v, mack anthem, 42082, 42093, 2 Speed champions, defender, koparka volvo, kolejka towarowa oraz około 5 - 6 zestawów duplo dla dziecka, więc przestańcie rzucać kamieniami i nie kreujcie się na obrońców moralności, bo lego nic na tym nie straciło. Komentarze o podczlowiekach zaczęły się od