Wpis z mikrobloga

Z okazji, że właśnie tegoroczni maturzyści oglądają swoje wyniki i planują przyszłość, wrzucajcie tutaj najbardziej przereklamowane kierunki studiów.

Ja zacznę:

Farmacja - wydaje Ci się, że to elitarny kierunek i trochę mniej #!$%@? niż na medycynie, a po studiach będziesz szanowanym Panem farmaceutą. Skłądając papiery an studia, oczami wyobraźni widzisz siebie w białym fartuchu, mądrego, obdarzonego szacunkiem społeczny, W rzeczywistości ryjesz 5 lat kolokwiów, laborek, ciężkiego materiału i kończysz w aptece za 3000zł netto na rękę narażając się na zarazki starych bab. Śmieją się z Ciebie nawet anestezjolodzy i absolwenci biotechnologii (do nich już w pierwszym semestrze dotarło jak się sfrajerzyli)
Różnica pomiędzy sprzedażą leków w aptece a sprzedażą ziemniaków w warzywniaku jest taka, że jak nasypiesz komuś za dużo ziemniaków to się nic nie stanie, a jak komuś przepiszesz za dużą dawkę Polfenolu to się może przekręcić. W dodatku pracując w warzywniaku możesz się przebranżowić chociażby na operatora wózków widłowych i wyciągać 4,5 klocka miesiecznie a będąc po farmacji możesz co najwyżej zmienić ścieżkę kariery zawodowej na przedstawiciela handlowego.

#matura #studbaza #pracbaza #heheszki
  • 51
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Kierunek jest przereklamowany, bo wszędzie się słyszy idź na informatyke będziesz zarabiał 15k. Mnóstwo ludzi idzie na ten kierunek z nadzieją, że tak będzie. To po pierwsze. Po drugie z studiów informatycznych robi się elitarne studia, które uczą ogrom, a prawda jest taka, że jest to zwykła "ogólna informatyka". Po trzecie w czym ten kierunek jest lepszy od innych? Idziesz na medycyne i studia są bardzo istotne, a w przypadku
  • Odpowiedz
Kierunek jest przereklamowany, bo wszędzie się słyszy idź na informatyke będziesz zarabiał 15k. Mnóstwo ludzi idzie na ten kierunek z nadzieją, że tak będzie. To po pierwsze.


@ChadKomputerowy: on się nie może z tym pogodzić xd
  • Odpowiedz
@Renifer60: broniłem magistra jak byłeś w podstawówce albo wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ChadKomputerowy: a czego ma uczyć jak nie podstaw i ogółu skoro jest to ogólny kierunek? Co do "elitarności" to pierwsze słyszę, kierunek techniczny jak każdy inny, a co do zarabiania 15k to nie jest to ani nieosiągalne ani jakąś zaporowa suma, ale jak wspomniałem wcześniej nie dla każdego absolwenta a ambitnego który będzie
  • Odpowiedz
@vyrkovyrko: Oczywiście. Są apteki gdzie leki są przygotowywane na miejscu, farmaceuta może wydać recepte farmacuetyczną i zawsze jak realizuje się recepte w aptece to farmaceuta na opakowaniu pisze długopisem informację o dawkowaniu. Wystarczy że się jebnie i wpisze 2x2 zamaist 1x1 i kaplica
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Nie twierdzę, że nie można zarobić 15k, ale na pewno nikt nie powienen się nastawiać, że jak skończy informatyke to po dwóch latach będzie tyle zarabiał. Ja sam robię teraz certyfikat OSCP i niedługo będę podejmował pracę w zawodzie w którym można zarobić naprawdę ogromne kwoty. Po prostu studia nie pomagają w tym, a nawet przeszkadzjaą, bo skoro chodzisz na te AGH iles godzin w tygodniu, a potem w domu
  • Odpowiedz
na pewno nikt nie powienen się nastawiać, że jak skończy informatyke to po dwóch latach będzie tyle zarabiał.


@ChadKomputerowy: z tego co obserwuje po dzieciach znajomych to takie przekonanie panuje głównie u leni którzy nie mają zamiaru nic się uczyć i uważają że sam papier da cokolwiek

jakby się rzetelnie np poświęcało 5 godzin na naukę swojej specjalizacji, albo nawet i więcej to do sukcesu można dojść zdecydowanie szybciej


@ChadKomputerowy:
  • Odpowiedz
@Aerwin: kazde studia są trochę przereklamowane. Jedne mniej lub bardziej jak prawo - studia które równie dobrze mógłbyś wkuwać w domu i po których potrzebujesz masę praktyk by zarobić chociaż grosz.

Z mojego osobistego punktu widzenia tez architektura, kazdy wyobraża sobie że jest artysta, po studiach bedzie tworzył dzieła sztuki, dumnie upiększał pełne szarości polskie miasta blokow, a po studiach praktycznie jezdzisz ciagle z papierami które musisz zbierac do kupy i
  • Odpowiedz
@ChadKomputerowy: Ja tam bym chciała te 5k zarabiać siedząc za biurkiem w klimatyzowanym pomieszczeniu a nie jeb*ć na budowie w pełnym słońcu na przykład. Szczerze na pierwszą robotę nawet z branży informatycznej kokosów nie oczekuje byle po prostu mieć perspektywy że w ciągu 10 lat będzie się więcej zarabiać. Ja idę na studia z bioinformatyki bo ogólnie lubię też biologię oraz na zwykłą infe się nie dostanę.
  • Odpowiedz
@ChadKomputerowy: No Python tak padł że dużo osób go polecało na pierwszy język do tego to aktualnie jeden z najpopularniejszych języków no i potem się okazało że na bioinf też głównie w Pythonie się pracuje. C++ też mnie interesuje ale myślę że postaram się najpierw opanować Pythona który podobno jest łatwiejszy.
  • Odpowiedz
@DarkSusan: Python to bardzo dobry wybór. Obecnie w C++ jest mało ofert pracy, a jak już to głownie embeded. Ja używam C++ w cyberbezpieczeństwie do pisania exploitów tutaj mocno sie przydaje. Bardzo przyjemny język mimo to wolę C++.
  • Odpowiedz