Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
niemiłosiernie wkurza mnie wzywanie ZRM do meneli i tego typu pijaczków, potem się okazuje że ktoś naprawdę potrzebuje pomocy i nagle dziwnym trafem nie ma komu jechać bo wszyscy zajmują się odpadami społecznymi.

@Agemaker: No tak, bo wywalenie głową krawężnik nie kwalifikuje się do uzyskania pomocy. Bo odbierający telefon doskonale wie kto i czy wymaga pomocy i może stwierdzić, że wyczerpał limit wezwań (sic!). Na podstawie karty charakterystyki odpadu. XD
@Agemaker: być może i tak jest. Trzeba pamiętać, że menel też człowiek. Nie można odmówić menelowi bo to "odpad" społeczny". To niebezpieczne zjawisko gdzie będziemy za chwilę odmawiać wizyt ZRM do osób starszych bo "juz swoje przeżyły" lub do innych osób, których dyspozytor nie chce obsłużyć.

To na dyspozytornii spoczywa obowiązek wyboru czy ma jechać ZRM czy nie. Jeśli brak wolnych zespołów to powinien poprosić o pomoc jednostki systemu KSRG lub
@Agemaker: ale co dla Ciebie za różnica? Skoro masz płacone za dyżur jako ratownik? Pokaż mi sytuację gdzie karetka nie dojechała, bo nie było wolnego ZRM, bo była zajęta "menelami"

@daox: Nasi dyspo kojarzą już niektórych. Ostatnio charakterystycznym klientem jest taki o kulach w dwóch różnych kolorach :)

@powaznyczlowiek:
@Agemaker: Nie mi oceniać stary. Ja tylko dostałem wiadomość od znajomego. Podobno typ dosyć mocno krwawił i uznali że warto wezwać karetkę. Aczkolwiek w ogólnym rozrachunku masz gdzieś tam rację. Mnie tez wkurza wzywanie karetek tylko do pijanych. Ale jak pijany sobie zrobi kuku to no cóż. Nie chciałbym by kiedyś wracając z imprezy ktoś mi siermiężny #!$%@? spuścił a potem karetka po mnie nie przyjechała bo mam w wydychanym procenty
@daox
@insystem
@WOiOwnik wbrew tego co niektórzy tutaj próbują Wam wmówić nie zanierzam odmawiać pomocy nikomu oprócz tym, którzy sami tej pomocy nie chcą i nie potrafią dbać o swoje zdrowie. Owszem, uraz głowy jest wskazaniem do diagnostyki i każdy rozsądny człowiek się jej podda, niestety chlory bardzo często robią nam afery w karetce, potem w szpitalach, uciekają, wyzywaja, próbują nas atakować. Dzien czy dwa dni później znowu robi sobie krzywdę, znowu
W tym samym czasie NZK czekało 40 minut a my byliśmy wtedy u menela chama, który przez godzinę nas wyzywal a finalnie uciekł ze szpitala.


@Agemaker: ale czekało na Was? Bez pomocy? Dyspozytor nie zadysponował OSP/PSP? To nie Twój problem, że gdzieś NZK czeka tylko dyspozytora.
@Agemaker: "W tym samym czasie NZK czekało 40 minut a my byliśmy wtedy u menela chama, który przez godzinę nas wyzywal a finalnie uciekł ze szpitala." Chyba sobie żartujesz? Przecież wtedy liczy się każda minuta.
@WOiOwnik: Dlaczego to ma tak mało plusów? Jakiś tęczowy Rafau koło w aucie komuś wymienił i wszytkim #!$%@?ło, a tu chad Dobromir udziela pomocy rannemu człowiekowi, jednocześnie stawiając do pionu szmaty z CPR-u i cisza ( ͡° ʖ̯ ͡°)