Wpis z mikrobloga

@Nutaharion: swoją drogą, wtedy zarządca drogi wpadł na genialny pomysł by bardziej istotna ulica tymczasowo stała się podporządkowaną. Podobnie jest teraz na skrzyżowaniu Wybickiego-Radzikowskiego, jadący tym ciągiem muszą ustępować pierwszeństwa
swoją drogą, wtedy zarządca drogi wpadł na genialny pomysł by bardziej istotna ulica tymczasowo stała się podporządkowaną


@goferek: To po pierwsze, a po drugie, skoro już na ten pomysł wpadł, to czemu nie zmienił oznakowania poziomego? To co tam było wymalowane było zwyczajnie mylące. Tak wiem, same linie nie ustalają pierwszeństwa, ale zostawianie czegoś takiego to zwykłe pułapki na kierowców.

Koszt przemalowania linii był pewnie wielokrotnie niższy niż koszt wypadków, które
@GaiusBaltar: "niedasie". Ale jak na wielu ulicach zrobili oznakowanie poziomie miejsc postojowych niezgodne z obowiązującymi przepisami to nie widzieli w tym problemu, ba, do tej pory jest w wielu miejscach zniszczona kostka i asfalt bo to było zdzierane maszynowo i pozostały widoczne ślady gdzie były linie. Za to powinien ktoś beknąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar: @goferek: chciałem właśnie pisać, że czasem zdarzało mi się, że sygnalizacja zgasła właśnie w czasie kiedy już byłem za znakiem i nie zwróciłem uwagi czy mam pierwszeństwo czy nie i w takich momentach często patrzyłem na linie zatrzymania na drodze. Widzę, że w takim przypadku też bym się w coś takiego nabił xD