Wpis z mikrobloga

Temperatura refermentacji piwa w butelce - ma znaczenie? Czy refermentujace drożdże w temperaturze np 26 stopni mogą spaskudzić p--o? Mam problem bo chce zabutelkowac p--o i następnego dnia uwarzyć kolejne a mam jedna styropianowa lodówkę tylko.

#piwowarstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy refermentujace drożdże w temperaturze np 26 stopni mogą spaskudzić p--o?


@srutownik: Teoretycznie trochę tak, pytanie czy w praktyce będzie to chociaż wyczuwalne, nie mówiąc już o tym żeby przeszkadzało. Co to za styl i drożdże?
Taka temperatura to pewnie w mieszkaniu, więc ważniejsze jest żebyś przykrył jakimś kocykiem czy czymś, żeby słońce nie oświetlało.

Temperatura refermentacji piwa w butelce - ma znaczenie?

Im niższa tym dłużej będzie to trwało.
  • Odpowiedz
@Goglez: Altbier, s-04 gęstwa po bitterze. Nie jestem jakoś mocno wyczulony. Wpadłem ja pomysł ze poukładam je do fermentora 30 litrowego i wsadzę ze dwie butelki zamrożone zamknę i owine kocem. Temperatura trochę spadnie i ze 4 dni tak przetrzymam a potem do lodówki w 2stopnie na leżakowanie
  • Odpowiedz
@srutownik: Wielkie znaczenie. przykładowo US-05 w wyższych temperaturach dają silne, przytłaczające IMO estry. Miałem warkę APA którą podzieliłem na pół i inaczej chmieliłem na zimno - po refermentacji która niestety wypadła przy lipcowych upałach nie było między nimi różnicy, tak estry przygniotły chmielenie.
  • Odpowiedz