Wpis z mikrobloga

60 + 1 = 61

Tytuł: Kwiaty dla Algernona
Autor: Daniel Keyes
Gatunek: Fantastyka

★★★★★★★

Książka pokazuje, że lepiej być totalnym debilem ( ͡º ͜ʖ͡º), niż przejawiać jakąkolwiek inteligencję, ponieważ ta wiąże się z samotnością, niezrozumieniem i szerszym postrzeganiem świata.

Pierwszą część czytało mi się ciężko - całość ma formę dziennika, a ponieważ bohater, Charlie, na początku jest upośledzony umysłowo, książka oddaje styl jego myśli ze wszystkimi błędami ortograficznymi i stylistycznymi.
Wraz z postępem fabuły i zmianami w umyśle bohatera powieść czytało się coraz łatwiej i szybciej, a drugą połowę pochłonąłem w kilka godzin.

Polecam, spotkałem się z opiniami, że przeczytanie może zmienić pogląd na świat, moim zdaniem jest w tym trochę racji.

Dzięki @Croudflup za polecenie!

#bookmeter #wykopkindleclub #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz qmox - 60 + 1 = 61

Tytuł: Kwiaty dla Algernona
Autor: Daniel Keyes
Gatunek: Fant...
źródło: comment_1597077726DrzI2qzxQnbrzWfIfrvaML.jpg
  • 5
Książka pokazuje, że lepiej być totalnym debilem ( ͡º ͜ʖ͡º), niż przejawiać jakąkolwiek inteligencję, ponieważ ta wiąże się z samotnością, niezrozumieniem i szerszym postrzeganiem świata.


@qmox: Pfff, też mi odkrycie
@qmox: świetna książka, szkoda jedynie, że autorowi zabrakło erudycji aby u szczytu swoich możliwości bohater mówił mieszankom języków jakiegoś Prousta, Eco i Nabokova. Poza tym całkiem spoko.