Wpis z mikrobloga

jest teoria, że Copper tak naprawdę umarł na lodowej planecie, a wszystko co stało się potem to majaki przed śmiercią (do you see your children Cooper?)


@matka_boska_w_klapie: @wiem_wszystko: Jest teoria że Harry Potter obudził się w komórce pod schodami po ostatniej części i to wszystko wytwór jego wyobraźni bo dzieciństwo spędził w ciemności i samotności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na pewno żeby nie pojechać? Jeśli pamiętam to on przecież współrzędne "wyrzucił" z tej biblioteczki


@amn1337: zrzucał książki, aby w binarnym kodzie przekazać jej, żeby nie pozwoliła mu jechać. Również wybijał na sekundniku zegarka ręcznego kodem morsa twierdzenie kwantowe, co jego córka potem, w dorosłym życiu, odkryła. Ten zegarek również leżał w końcowej scenie na tym samym regale z książkami.
@amn1337: nie pamiętam już tak dokładnie, pooglądaj sobie fragmenty w necie. W każdym razie na pewno nie było tak, jak napisał @Ponczo88, że oni tam trafili, bo tam trafili i komunikowali się w tym dziwnym przypadku przez zrzucanie książek. Ten film jest trochę bardziej rozbudowany. ;-)
@ArchDelux oczywiście że film jest dużo bardziej rozbudowany, polecam pooglądać wcześniej jakieś filmy o fizyce kwantowej, grawitacji i zagięciach czasoprzestrzennych xD

Wiem że jest np. książka która tłumaczy cały film(o ile pamiętam opisuje to jakiś fizyk) żeby każdy mógł film zrozumieć xD¯_(ツ)_/¯

Czasami film upraszcza pewne kwestie ale całkiem ciekawy dla ludzi zainteresowanych takimi rzeczami:)
@1marcin1: A np. czarna dziura powinna być większa o ile pamiętam. Z tego co również wiem człowiek wciągnięty do czarnej dziury powinien się rozciągnąć w nieskończoność a tutaj teoretycznie przezywa(bo zostaje przechwycony przez inną cywilizacje i wsadzony do hiperszescianu)
@Ponczo88: Zgadza się, w jakimś materiale dotyczącym filmu o tym mówili. Z tymi czarnymi dziurami to jest tak skomplikowane, że słyszałem różne wersje co by się stało z takim człowiekiem. W filmie nawet nie wpadł do czarnej dziury tylko do tego hipersześciana i dlatego mógł przeżyć.
Gdzieś było wyjaśnienie, że osoba która wpadnie do tej dziury dla obserwatora z zewnątrz będzie od razu martwa ale patrząc z wewnątrz czas tak zwolni,
@1marcin1 trochę odwrotnie xD mówią o spagettifikacji (rozciągnięcie aż do atomów)
Ale Ty (będąc w odległości) zobaczylbys że ktoś kto wpadł do czarnej dziury robi się czerwony i zamarlby w pewnym momencie w bezruchu(ale tak na prawdę zwolniłby czas), za to osoba która by wpadła zobaczyłaby że wszystko by przyspieszyło niesamowicie;)