Wpis z mikrobloga

Nagle zręczna polityka zagraniczna Anglii jest passe.

Anglia tym nie podniecaniem się obroniła swoją niepodległość i wygrała wojnę.


@4lord: Jak Watykan swego czasu współpracował z III Rzeszą to też uznałbyś to za "zręczną politykę"? Czemu katolicy wtedy nie umierali za chrześcijańskie wartości? I czemu znowu katolicy z konfederacji tak łatwo odwracają się teraz od bliźniego w potrzebie?
@waro Po pierwsze współpraca Watykanu z III Rzeszą to totalna nieprawda. Chyba, że współpracą chcemy nazwać konkordat, którego bardzo naziści potem żałowali.
Wtedy nie umierali? Co?

Po drugie nikt się nie odwraca od bliźniego w potrzebie. Ba, Polska zawsze stara się pomagać. Dajemy kasę Syrii, wysłaliśmy strażaków do Szwecji, nasi dzielni ratownicy pojechali do Bejrutu. Jak będą akcje pomocowe dla Białorusinów to też pomożemy. Nie mieszaj polityki i wspomagania bliźniego. Sytuacja na
@mnik1 Chochoł
1.Nie jestem pokojowy. Chcę po prostu bezpieczeństwa Polski.
2. Anglia nas zdradziła w Jałcie i Teheranie, ale działała dla swojego dobra i ja to rozumiem. Interesy, a nje przyjaźnie. Szkoda, że Beck tego nie rozumiał. Pisanie, że złe brytole nas zdradzili we wrześniu jest śmieszne.
Po pierwsze współpraca Watykanu z III Rzeszą to totalna nieprawda. Chyba, że współpracą chcemy nazwać konkordat, którego bardzo naziści potem żałowali.


@4lord: Prawda, prawda. Już sam konkordat budzi poważne moralne zastrzeżenia, ale przecież były też grubsze akcje - jak chociażby organizowanie ucieczki dla nazistów z upadającej 3 Rzeszy.

Po drugie nikt się nie odwraca od bliźniego w potrzebie. Ba, Polska zawsze stara się pomagać. Dajemy kasę Syrii, wysłaliśmy strażaków do Szwecji,
No proszę, patrioci nagle chcą być tymi pokojowymi i roztropnymi. Nagle angielska zdrada i odwieczna hańba nią wywołana jest passé.

Uwielbiam te prowadzące do niczego zabawy w wytykanie hipokryzji. Dawaj, licytujemy się dalej - twoja kolej.


@mnik1: Wielka Brytania miała sojusz z II RP.

Czy Polska podpisała jakiś dokument mówiący, że będzie wspierać opozycję na Białorusi?