Wpis z mikrobloga

Miraski końcem sierpnia wybieram się kamperem na urlop. W planach jak co roku nasze piękne #morze, ale uprzednio rejon w którym nigdy nie byłem czyli rejony Augustowa/Suwałk/Wigierski Park Narodowy.

Znacie jakieś atrakcje turystyczne, (głównie przyrodnicze) czyli jakieś trasy na spacer, punkty widokowe, spływy kajakowe itp, żeby mi dupę urwało i wyrwało z butów z zachwytu? Będę wdzięczny za polecenie takowych miejsc przez lokalsów, czyli potaguje #augustow #suwalki może jeszcze i #podrozujzwykopem #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marcel_pijak: spływ czarna hańcza, spływ rozpuda, wigierski Park narodowy ogólnie, możesz przejechać się kolejka wąskotorową, na Litwę już niestety nie pojedziesz. Most w Stańczykach, Góra cisowa i teren polodowcowy nad Suwałkami, klasztor w Wigrach.
W naszych okolicach bardziej walory przyrodnicze niż miejsca do zwiedzania :)
  • Odpowiedz
@wieesieek: @marcel_pijak: Jeśli spływ Rospudą to najlepiej od Raczek lub Małych Raczek, bo wyżej jest dużo długich, rynnowych jezior. Od Raczek do Augustowa to dystans na jednodniowy spływ. Jak weźmiesz kajaki od kogoś kto ma wypożyczalnię nad Neckiem to zakończysz u niego spływ i nie będziesz musiał płacić za odbiór kajaków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcel_pijak: co do hanczy, to serdecznie polecam Jałowy Róg, tam wypożyczasz kajak, wiozą Cię do okółka na przykład i spływasz w dół, aż do jalowego rogu. Najpiękniejszy odcinek trasy
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: kajaki na Rospudzie polecam. Turtul (lub tortul nie pamiętam) też ładne widoki. W krzywym po WPN możesz pochodzić obok plaża jest (pomost rozebrany), ale można popływać. Obok jest druga plaża na Hucie odremontowana (pol godziny drogi pieszo między jedną a drugą) w Augustowie kanał co możesz zobaczyć, więcej mi do głowy nie przychodzi
  • Odpowiedz