Wpis z mikrobloga

#krakow #komunikacjamiejska

Odnośnie wykopu z gorących Kraków. Prywatny inwestor chce wybudować pięć linii metra. Urzędnicy tylko...
Zrobiłem mały risercz.
Prezes wspomnianej w artykule firmy Massive Dynamic ma na linkedIn referencję jakoby zarządzał grubą (19 budynków 5-kondygnacyjnych, wartość zleconych do zarządzania robót: 137 mln zł) inwestycją w wiosce olimpijskiej w Soczi. Referencja ta została wystawiona w 2013 przez firmę Monika Import Export, w której pracował wcześniej (strona firmy). Rzeczona firma oraz Massive Dynamic mają siedziby ok. 100 m od siebie. Referencja z 2012 również od firmy Monika Import Export mówi nam, ze firma Massive Dynamic odpowiadała za remont domu, który to kosztował 42 tys. zł.
Referencja z 2013 od firmy ProFinova Management AG z Liechtensteinu informuje, ze Massive Dynamic wykonuje dla nich prace koncepcyjne metra w Krakowie. Pan prezes był już wtedy CEO firmy, ale nie miał jeszcze ukończonych studiów inżynierskich.
Jeszcze jest referencja z 2013 od eMŁer sp.z o.o. za wykonanie koncepcji inwestycji o wartości 210 mln zł.
Nieźle, firma, której CEO był student studiów inżynierskich (nie mgr) w 2012 zajmowała się remontem jakiegoś domku, który kosztowa 42 tys. zł, a już rok później robiła koncept metra w Krakowie za grube miliardy, a do tego w tym czasie zajmowała się innymi milionowymi projektami (wspomniane Soczi). CEO miał również czas by pracować jako starszy inspektor w szpitalu.
Nie znam się i nie chcę porównywać tego do sytuacji z niejakim Vanna Ly, ale wygląda mi to co najmniej mało wiarygodnie. Oczywiście o wszystkich wspomnianych firmach i inwestycjach zbyt wielu informacji w internecie nie ma. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Massive Dynamic is a fictional multinational conglomerate from the TV series Fringe

Wiki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrebuniTutek: Zrobiłeś lepszy risercz na temat inwestora z domowego komputera niż całe Ministerstwo Zdrowia przed zakupem maseczek i respiratorów od instruktora narciarstwa i handlarza bronią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zrobiłeś lepszy risercz na temat inwestora z domowego komputera niż całe Ministerstwo Zdrowia przed zakupem maseczek i respiratorów od instruktora narciarstwa i handlarza bronią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@derek25: Dzięki xD
  • Odpowiedz