Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie jakiegoś gruza co by dał radę pojeździć z 2-3 miesiące i później zezłomować. Znalazłem jakiegoś z ubezpieczeniem i badaniami do 2021r. Z tego co się orientuję to po 30 dniach muszę go przerejestrować na siebie, co wtedy ? Ubezpieczyciel podliczy mi składki (jako młodemu kierowcy) i będę musiał dopłacić różnicę od razu ?
Jeśli bym musiał dopłacić różnicę dopiero po wygaśnięciu obecnej polisy to było by dobrze, bo bym go wyrejestrował i złomował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #ubezpieczenia
  • 9
@bigger: pewnie mnie chciałeś oznaczyć :)
Czyli jak zakupie auto to idę do urzędu, zgłaszam że zakupiłem to auto, oni wydają mi jakieś dokumenty że ono jest już moje. Po tym nie muszę iść do ubezpieczyciela i wykupować polisy, tylko jeżdżę na starej, aż nie zezłomuje gruza ?
W ogóle się na tym nie znam
@Pajonkek możesz zgłosić przez wrzutke, mailem albo przez epuap.

Polisę bym przepisał i tak żeby Ci rekalkulacji z dupy nie zrobili.

Nie rejestrujesz nic. Nie warto.
@fromasz56: T.U - co to znaczy ? Ja nie kupuje na razie żadnego samochodu, takie coś mam w planach na przyszłość jakbym nie miał transportu do pracy w przerwie od studiów.
Zakładam że i tak musiałbym dopłacić parę stówek bo mam prawko dopiero 2 rok ( ͡° ʖ̯ ͡°), później OC było by ważne aż do jego zakończenia, po tym okresie zapłacił bym już pełna stawkę czyli