Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że pierwszy raz pomyślałem, że możemy mieć bąbla na nieruchomościach, kiedy ten od "siema witam w mojej kuchni" wrzucił filmik "mój pierwszy flip mieszkaniowy".

Dzisiaj czytam, że w kwadraty inwestuje Donatan i zaprasza do wynajmowania, bo już skończył wykańczanie.

Po chwili @affairz wrzuca profil jakiejś znanej aktorki, która się przebranżowiła na pośrednika czy rentiera, nie wiem.

O tym, że z taksówkarzami się głównie rozmawia o kwadratach to nie wspominam. Ani że w deweloperkę bawi się chyba też ten od "Ekipy" XD

Polacy odkryli źródło bogactwa, wszyscy będziemy rentierami, każdy kupi po 8 mieszkań i będziemy je wynajmowali sobie wzajemnie.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 28
@mickpl znam środowisko lekarzy w moim miescie i masę z nich kupuje mieszkania za gotówkę na wynajem bo PEWNA INWESTYCJA także też uważam że coś jest nie tak
@mickpl: to nie jest bańka jak na tulipanach czy na BTC
Nieruchomości są podstawą gospodarki od lat. Ziemia = majątek, władza itd
To jest dobro podstawowe, tak jak żywność, zawsze będzie w centrum gospodarki.
Pękniecie bańki jest możliwe, tylko wtedy gdy powiedzą, że nie wolno udzielać kredytów na nieruchomości.
Polacy są dopiero 30 lat po komuniźmie i stosunkowo każdy startował od zera. Niestety aktualnie peleton zaczyna się rozjeżdżać i dzielić co raz bardziej na dwie grupy: Ci których rodzice zdążyli coś osiągnąć, ewentualnie sami zdążyli nabyć własne nieruchomości lub majątek w innej postaci, oraz druga grupa której jest co raz ciężej bo muszą startować z niczego a Ci bogatsi korzystają ze swoich przewag i np chcą nabywać co raz więcej nieruchomości
@mickpl Skoro maja na tym dobry interes to dlaczego nie inwestować skoro mają na to hajs?
Ten wielki kryzys budowlany nie przyszedł i nie przyjdzie. Ceny będą rosły dalej. Może nie w takim samym tempie ale na bank nieruchomości dają więcej zarobić nic lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne.
Jak kupiłem swoje mieszkanie w 2015 to nic tylko słyszałem po co? A na co? Że przepłaciłem, bo zaraz będą za 50% sprzedane,