Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, od razu mówię, że nie mam konta na wykopie i tylko przeglądam go sobie. Dlatego piszę z anonimowych wyzwań. Czy tylko mnie irytują wypowiedzi @PolskaPrawica piszący pod tagami #antykapitalizm oraz #socjalistycznynosacz ? Jego posty wyglądają, jakby chciał usprawiedliwiać lenistwo pewnej grupy osób. Pisze on, że ci, którzy nie są "prywaciarzami", dobrze zarabiają oraz stawiają warunki pracodawcom mieli po prostu farta. Tak tłumaczy coś co nie jest zgodne z jego linią przekazu. Przykład: https://www.wykop.pl/wpis/51112859/czesto-libertarianie-mowia-ze-pracownicy-i-pracoda/#comment-181157703 To może zapytam się Ciebie drogi @PolskaPrawica jak wytłumaczysz mój przypadek? Od dziecka klepałem biedę w domu. Miałem najtańsze ubrania, byłem też pośmiewiskiem w szkole. Nigdy nie pojechałem na żadną kolonię, bo moich rodziców nie było na to stać. Cała moja rodzina pracowała na najgorzej płatnych stanowiskach np. kasjerka za minimalną krajową. Najgorzej miałem na początku technikum od 2014 roku, gdy mój ojciec nie mógł pracować przez zły stan zdrowia, a matka zarabiała minimalną krajową. Wtedy często nie mogłem nawet pójść na klasowe wyjście przez brać 10 zł(słownie: dziesięć złotych). Nie zawsze miałem ciepły obiad a o takich rzeczach jak jakieś przyzwoite buty, karnet na siłownie czy zrobienie prawa jazdy mogłem sobie pomarzyć. Byłem jedną z najbiedniejszych osób w klasie. Nie miałem żadnych znajomości, które by mi ułatwiły rozwój czy znalezienie pracy. Prawie wszyscy inni mieli pieniądze na dobre ubrania, smartfony czy wycieczki. Niektórzy po osiemnastce mieli też samochody. Jedyne co miałem co nie było niezbędne do życia, to stary komputer z Pentiumem dual core. Podczas, gdy moi koledzy poświęcali czas na imprezy czy zdobywanie ocen, ja poświęciłem ten czas na rozwijaniu swoich zainteresowań(głównie programowanie) w taki sposób, aby przekuć to na pieniądze. W późnym technikum miałem za sobą pierwsze zlecenia jako freelancer. Teraz dwa lata po skończonym technikum mam dużo lepszą pracę i ogólnie pozycję zawodową od większości "bananowych Oskarków", którzy mieli dużo lepsze warunki niż ja do rozwoju zawodowego. @PolskaPrawica Jak Ty oraz ludzie z #antykapitalizm wyjaśnisz fakt, że mając gorszy start od innych wyszedłem od większości tych osób lepiej? Może drodzy socjaliści zastanówcie się czy na pewno wasza zła sytuacja ekonomiczna wynika ze złego i niesprawiedliwego systemu, którym rządzą "prywaciarze" a nie na przykład z tego, że cały swój wolny czas marnujecie z piwem przed telewizorem. Z Waszym podejściem do życia to nawet "bananowy Oskarek" z bogatymi rodzicami może łatwo stoczyć się na dno.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2e83b60010a81b084b3db4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 31
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałeś fart, jak się skończy boom na usługi it to będziesz żarł takie same parówki z biedry jak fryzjerka czy absolwent gównostudiów z bezużyteczną wiedzą.

#!$%@? mnie to przekonanie ludzi z it jadących na fali którzy są przekonani o swojej boskości, mógłbym takie same pierdoły opowiadać że jestem z biedy i zarabiam jako robol spawacz ale to też jest fart zależny od moich zleceniodawców. Pewnego dnia będzie to #!$%@? warte
@suqmadiq2ama: skończy się boom na IT. Człowieku, teraz nawet pralka gada przez wifi i potrzebuje programisty. Tej siły już nie powstrzymacie, widać że nie wiesz o czym mówisz ;)

@AnonimoweMirkoWyznania: gościu, nie wiem czemu próbujesz z jajogłowymi komunistami gadać.
Podobny komentarz dałem tutaj dałem w tym wpisie, pogadałem sobie z mireczkiem, rozeszliśmy się kulturalnie. No i swoje 3 gr dorzucił właśnie
@rzuberbozy xDDD
Beka typie, oni zazdroszczą że ktoś jest
@suqmadiq2ama dopisujesz sobie rzeczy których nie powiedziałem. Przez 30 lat zmieniło się w #!$%@?. Przez ostatnie 5 też. Nie wiem czy słyszałeś o komputerach kwantowych, wtedy moc obliczeniowa skoczy hmm bardzo.
Tepactwo programistów. Widać, że po prostu nie ogarniasz o czym mowa, przerasta Cię to.
Z ciekawości, w w jakim zawodzie pracujesz?
@wolny_kangur: Tak tępactwo programistów bo wierzą że ta wąska specjalizacja będzie wiecznie opłacalna podczas gdy biznes dąży do obniżenia kosztów pracy - taki programista 15k jest wrzodem na dupie każdej firmy i wygra ta firma która wyeliminuje ten koszt lub zredukuje bo tak działa każdy biznes.

Natomiast tylko skrajny głupiec stawia wszystko na jedną karte, potem skaczą z okien biur.

Albo powstanie nowsza technologia albo rynek wykształci tyle programistów że będą
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz zainteresowania, które rozwijałbyś tak czy inaczej niezależnie od systemu. Są programiści 15k z bogatych "bananowych" rodzin, są i samozaparci "entuzjaści". Może po prostu dużo lepiej byś miał, gdybyś jednak mógł jeździć na te wycieczki, mógł się czuć wobec kolegów z klasy jak równy z równym, bo nic temu nie jesteś winien że Twoi rodzice zarabiają mniej, a rodzice innych kolegów zarabiają więcej?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suqmadiq2ama: czemu zakładasz, że nic innego nie czytam? Taki słaby pojazd.
Nie słyszałem jeszcze, żeby świeżak wygryzł seniora. Serio, nie znasz rynku zupełnie. Był na zachodzie trend, że outsourcowało się niektóre rzeczy i w sumie nadal sporo rzeczy jest robionych w Indiach. Źle? Zależy.
Jest teraz trend odwrotny. Firmy rezygnują z Indii bo są w większości słabi i nie przykładają się do pracy. Po prostu i zwyczajnie. Są oczywiście zajebisci też.
Serio, nie znasz rynku zupełnie.


@wolny_kangur: masz strasznie ciasną bańkę informacyjną, znać rynek można dzisiaj ale nie za tydzień, straszną naiwnością młodzieńczą wieje z twoich postów.

Godzine bym musiał wypisywać gdzie pracuje, rok temu byłem PM 10k netto 50m od domu w katowicach z widokiem na dyrektora jeśli Cię to urządza, jeśli mało to mam kilka wartościowych zawodów na które też jest boom plus dwa języki techniczne i jedno z najlepszych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: pasi, tym bardziej się dziwię że takie bzdury piszesz. Zmieńmy branżę. Taki lekarz, chirurg.
Musi się w #!$%@? uczyć by robić operacje, zarabiać.
O potrzebie tego zawodu chyba nie trzeba się rozpisywać. Czy trzeba mieć farta?

To samo dotyczy każdego prywaciarza i zarobasa który po prostu miał szczęście że kariera zbiegła mu się z zapotrzebowaniem na ten akurat a nie inny biznes.


Hmmm. A to nie chodzi o to właśnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: podeślesz link do Ama w wolnej chwili?
Z jednym się zgodzę. Pieniądze szczęścia nie dają i nie ma co sobie żył wyrywać za wszelką cenę. Wbrew pozorom żyje całkiem skromnie. Mam 35 lat. ;)

Harmonia, to słowo klucz.