Wpis z mikrobloga

Hej Miraski, Mirabelki, istnieje jakaś alternatywna desktopowa apka dla Spotify, tudzież da się coś zrobić żeby ona działała jakoś normalnie? Nie zależy mi na jakichś zhackowanych wersjach, bo mam konto premium. Chodzi o to jak tragicznie działa oficjalna apka, potrafi się włączać kilkadziesiąt sekund, zamula strasznie przy przeglądaniu itp.

Z góry dzięki za info.

#spotify
Zgrywajac_twardziela - Hej Miraski, Mirabelki, istnieje jakaś alternatywna desktopowa...

źródło: comment_1596871112tVMi5SERAntesIrUatIqGE.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: może po prostu przejdź na tidal? Szybko wrzucają nowości, często rozdają bilety za słuchanie jakichś playlist (sam wygrałem bilety na quebo XD) i jak masz dobry sprzęt to możesz sobie podwyższyć jakość streamingu (za dodatkowy hajs ofc).
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Rozwiąż problemy po swojej stronie, bo samo oprogramowanie spotify działa bardzo dobrze, na różnych platformach. Sam porównuję od jakiegoś czasu z tidalem, spotify działa o WIELE lepiej.

@Norskee: Sugerujesz, że spotify na webie ma gorszą jakość od streamingu przez aplikację?

—edit—
Widzę, że już przyczyna problemów u @Zgrywajac_twardziela rozwiązana :)
  • Odpowiedz
@Norskee: W czym konkretnie ma gorszą?

Spotify do niedawna używał wyłącznie archaicznego OGG Vorbis. Od jakiegoś czasu przekodowują swoje dane do dużo lepszego AAC ale streamują te pliki póki co tylko na webowym playerze. Efekt jest taki, że player webowy ma lepszą jakość, w szczególności na macOS gdzie AAC jest doskonale dekodowany i brzmi rewelacyjnie. Pojawia się sporo nacisków ze strony społeczności, więc pewnie za jakiś czas AAC trafi też
  • Odpowiedz
@psylo: kekw, AAC 128 ma sie nijak do jakiegokolwiek innego kodeka nawet w chocby 256kbps

Ty chyba ty tutaj nie masz zielonego pojecia o czym mowisz bo ci sie wydaje ze AAC to jakis cud techniki ktory przy 128 kbps brzmi dobrze a i lepiej od innych kodekow przy 256 czy 320
Po prostu KEK
  • Odpowiedz
@Norskee: Ja p... chłopie, daleka droga przed tobą żeby zrozumieć rzeczy, o których się tutaj próbujesz mądrzyć. Spotify przesyła 128 kbit/s tylko w darmowym planie z reklamami. Chyba oczywiste jest, że nie używa go nikt komu zależy na jakości dźwięku.
  • Odpowiedz
@psylo: no to spojrz na tabelke po prawej cwoku i zobacz ze max jaki osiaga web player na premium to 256, a apki osiagaja 320, ja #!$%@? tabelka z dwoma kolumnami i juz za duzo XD

a jak chcesz mowic o to cudze techniki AAC to 128kbp/s gdybys chcial jakos na oko przeliczyc na jakosc mp3 to wychodzi okolo 147 kbps
I to tyle na temat zajebistego AAC i web
  • Odpowiedz