Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 7 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..WZORZEC

Każdy z nas... z całą desperacją człowieka tonącego szukał ucieczki od picia. To, co z początku wydawało się być tylko wątłą trzcinką okazało się miłującą i wszechmocną ręką Boga.

Anonimowi Alkoholicy, str.23

Co dzień wznoszę serce i ręce ku Bogu, w wyrazie wdzięczności za to, że pokazał mi “wzorzec, według którego należy żyć”, a który sprawdza się w praktyce dzięki AA. Ale na czym dokładnie polega ów “wzorzec”, który “sprawdza się w praktyce”?

W moim odczuciu, polega on na stosowaniu Dwunastu Kroków najlepiej jak potrafię; na nieprzerwanej świadomości Boga, który kocha mnie bezwarunkowa miłością; na żywieniu nadziei, że w każdym nowym dniu kryje się dla mnie jakiś cel. Należenie do Wspólnoty jest prawdziwym błogosławieństwem.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #gusla #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

___________________________________________________________________
Motywacyjny tekścik na dziś ;)

Pierwszy krok w kierunku sukcesu jest podejmowany, gdy więcej nie chcesz być więźniem środowiska w którym się znajdujesz.
  • 5