Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadsztygar: kumple używają Garmin 1030 i Wahoo Elemnt Bolt i mają o 15-20% większe sumy przewyższeń od mojej. Ja mam zegarek Vivoactive HR. Wytyczyłem i porównałem przejechane trasy w Google maps i w Komoot i tutaj moje sumy przewyższeń były takie jak na wytyczonych trasach. Dlaczego więc "Adjust elevation" w Stravie koryguje sumy w górę? Jeżeli chodzi o Google maps to może być różnie ale Komoot powinien zliczyć przewyższenia tak jak
  • Odpowiedz
@ovoc: Komputerki Garmina mają czujniki barometryczne, co więcej wskazania wysokości npm zgadzają się z tymi "oficjalnymi" - porównując na znanych mi przełęczach. Z drugiej strony skąd się biorą wysokości na mapach google? Okej, w górach może i są warstwice ale zauważ, że często są one co 50-100 m a jak z kolei przebiega trasa? Nawet w instrukcjach Garmina jest, że w urządzeniach mających barometryczny czujnik nie powinno się stosować korekcji wysokości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadsztygar: a widzisz. Nie czytałem instrukcji. :) Z tego wynika, że mój Garmin (ma czujnik barometryczny) jest ok... Tylko skąd biorą się te różnice odczytów między urządzeniami i mapami/danymi Stravy. Dzięki za info.
  • Odpowiedz