Wpis z mikrobloga

Opozycja nigdy nie wygra wyborów, jeśli nie zrozumie ludzi poszkodowanych przez neoliberalne reformy i nie zaprezentuje im socjalistycznej lub choćby socjaldemokratycznej oferty. Jeżeli chcecie, by PiS dalej rządził, to śmiało opluwajcie emerytki, którym nie starcza na leki, osoby słabo wykształcone i pochodzące z pozostawionych na pastwę losu biednych regionów.
#socjalistycznynosacz #antykapitalizm #nosacz #nosaczsundajski
Pobierz
źródło: comment_1596780063EdI1pLv9mseHK2Jgpqonh1.jpg
  • 53
@PolskaPrawica: Tak bardzo jak nie podoba mi się polityka PiSu, tak bardzo ruch ośmiu gwiazd może się burzyć, ale masz rację. Polską wieś olewano, PO olało maksymalnie i po prostu PiS po nich sięgnął i wygrał wybory. To nie były szachy 4D ani też "nie wiadomo skąd wziął się ten sukces". PSL też olał polską wieś, dlatego znam wielę osób, które na PSL głosowały a zaczęły na PiS. I nie wiadomo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: Jak wyobrażam sobie np. jakiegoś czlowieka ze wschodu Polski, który też głosował przeciw Dudzie, a potem, po wszystkim został nazwany "patusem", "Seba", albo "nierobem" to wydaje mi się, że nie przesadzam.

Ciekawe czy na następnych wyborach TVP zrobi materiał o postach typu "Polske B oddac Ukrainie" xD Jak tak to będę miał niezłą bekę. "Totalna opozycja chce dokonać kolejnych rozbiorów" xD
@Variv: Jak wyobrażam sobie np. jakiegoś czlowieka ze wschodu Polski, który też głosował przeciw Dudzie, a potem, po wszystkim został nazwany "patusem", "Seba", albo "nierobem" to wydaje mi się, że nie przesadzam.


Ciekawe czy na następnych wyborach TVP zrobi materiał o postach typu "Polske B oddac Ukrainie" xD Jak tak to będę miał niezłą bekę. "Totalna opozycja chce dokonać kolejnych rozbiorów" xD

@Pasciba Ale w sensie, że kto go tak nazwał?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: Byku, nie chodzi tutaj o sam internet, co po prostu o najzwyklejsze rozmowy. Nawet u mnie w rodzinie była spina, bo siostra powiedziała, że Duda to idiota, wygląda jak Burak (co jest prawdą xD) i głosują na niego debile, ale jak chcesz kogoś skutecznie przekonać do zmiany zdania, to raczej powinieneś spróbować jakiegoś innego sposobu. Też, wg. mnie gdyby te głupie wpisy w internecie nie miały znaczenia, to ten temat
@PolskaPrawica: I tak będę gardził PiSowcami, bo przez ich rozdawnictwo to ja nie będę miał emerytury za te kilkadziesiąt lat. Zamiast zreformować ZUS to działają populistycznie. Obniżyli wiek emerytalny, przejedli kompletnie okres dobrej koniunktury. Nie zrobili nic co miałoby pozytywne skutki w przyszłości. Zniszczyli Polskę. Tak, pluję na ich wyborców i pluł będę. PiS zniknie, a po nich zostanie ruina. Obecni młodzi będą mieć jeszcze gorzej na starość niż obecni emeryci.
Uwielbiam te piękne słowa mędrców "opozycja nie ma nic do zaoferowania". Do 37% Polaków dociera jako telewizja informacyjną jedynie TVP Info, więc jakiejkolwiek oferty by nie mieli, ludzie się o niej nie dowiedzą. Tak się dziś robi zamach stanu, kradnąc telewizję. Gdyby Tusk zawłaszczył TVP w ten sam sposób to mielibysny dziś go piąta kadencję. Ale najpewniej wcześniej jego własne środowisko kopneloby go w dupę bo nie taka Polskę mieli budować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@PolskaPrawica: co ty pietdolisz o tych emerytafh dzbanie. Oni sa bardziej dziani niż wielu młodych. Bo mają mieszkanie... A emerytka może miec emeryturę po zmarłym mężu górniku czy mundurowym. Skądś tr tysiące złotych chowane po materacach no wydawane na garnki mają...
Biedni to będą ci co za 20 lat wejdą w wiek emerytalny bo wielu nie będzie mieć swoich mieszkań i to będzie dopiero bieda
@Arsenazo: Na SLD i PO z sentymentu za PRL??? Przecież już dawno PiS UKRADŁ lewakom PRLowską twarz, wykrzywił ją jeszcze bardziej niż była krzywa kiedykolwiek i uśmiecha się nią do Polactwa.

Ludzie nie mają sentymentu do konkretnych osób tylko do filozofii systemu w jakim spędzili najlepsze lata życia. Już pisałem tu, że PiS ludziom oferuje Polskę Gierkowską (na razie) w warstwie gospodarczej i Gomółkowską w warstwie politycznej. Ludzie włączają "Dziennik" i
@Bartholomew: Widać nie masz kontaktu z emerytami, ja akurat mam i takie są moje obserwacje. Mówię o emerytach antykościelnych, takich jak był PRL. Dumni, zachwyceni Jaruzelskim, prowadzący w PRL łatwe i względnie dostatnie, beztroskie życie, powtarzający jednak że "to nie był prawdziwy komunizm, bo nie zdążyli, gdyby się udało to w ogóle byłby raj". PiS tę grupę potępia i oni nie dadzą się nabrać na PRL BIS i inne podróbki. Nie
@Arsenazo: Piszesz o szczególnym rodzaju ludzi, którzy być może czerpali korzyści ze współtworzenia PRLu i mają do niego stosunek ideowy lub ich nostalgia wynika z utraty roli jaką wówczas pełnili. Ja piszę ogólnie o społeczeństwie choć zarazem bardzo szczególnie o bardzo konkretnych emerytach, z którymi również rozmawiam. Oni się nie wstydzą swoich tęskno za PRLem. Dodatkowo niekoniecznie rozumieją czemu wybierają PiS (oprócz tych prostych argumentów w stylu "dały na bombelki" albo