Wpis z mikrobloga

Mireczki chodzący po górach, mam 2 pytania.
Na weekend jadę w Tatry, z soboty na niedziele planuje nocować pod gołym niebem przy Morskim Oku, jako ze przez covid nie wpuszczają na glebę:
1. Czy w starym MOKu, lub nowym można koło 21:00 swobodnie rozkładać się pod zadaszeniem/ na stołach?
2. Czy około 02:00 będę mógł zostawić gdzieś w środku plecak bez problemu i pójść na Rysy, tak żeby koło 08:00 przyjść po niego z powrotem?

#tatry #gory #zakopane #rysy #kiciochpyta
  • 23
Czy około 02:00 będę mógł zostawić gdzieś w środku plecak bez problemu i pójść na Rysy, tak żeby koło 08:00 przyjść po niego z powrotem?


@LAdam: na terenie TPN obowiązuje zakaz poruszania się od zmierzchu do świtu
@Konkol: Dziękuje za tę informację, pytania jednak pozostają nadal aktualne- czy hipotetycznie mogę zostawić plecak w MOKu, tak aby sobie tam po prostu leżał, bez względu na to czy wyjdę gdzieś o zmroku czy nie?
@LAdam:

Odnośnie pkt. 2 spotykałem ludzi biwakujących np. przy Czarnym Stawie Pod Rysami, którzy stamtąd z pianiem koguta wchodzili na Rysy. Tak jak wspomnieli inni - jest to lewizna kwalifikująca się pod mandat, więc musisz samemu zadecydować czy warto ryzykować.
@yurai007: wolałbym uniknąć spania właśnie gdzieś przy szlaku, najlepiej było by w środku, na glebie ale to raczej się nie uda w obecnych realiach, wiec mam nadzieje, ze się uda jakoś przy budynku schroniska :) dzięki!
@lotos10: @izumo22: @nalej_mi_zupy: @yurai007:

elo Mireczki- wyprawa jak najbardziej udana! Udalo się znaleźć nocleg w Morskim Oku, dzięki czemu wieczór spędziłem w pięknym otoczeniu pustego Morskiego Oka, obserwując akcje śmigła Topru na Czarnym Mieguszu. Pilot wisiał w jednym miejscu przy ścianie z 15 minut desantując ratowników przy scianie. Cała akcja działa się już o zmierzchu- mega szacunek zawsze dla tych przekozaków.

O 1:57 wyspany wyszedłem w kierunku szczytu
ziwiałem rozgwieżdżone niebo, koło 3:40 zobaczyłem sznur starlinkow. W nocy zauważyłem również dwie czołówki gości wspinających


@LAdam: To kopyta ze stali masz chyba niezly czas. Szacun za tripa :)
@LAdam: Jeszcze parę pytań :)
Jak wygląda proces łowienia noclegu w MOK? Dostałeś z marszu? Rezerwacja? O której atakowałeś schronisko? Brałeś sprzęt do spania, tzn. śpiwór, karimata, namiot, bivi bag, czy po prostu na żywioł? Jak z zostawianiem szpeju na przechowanie w MOK?
@lotos10: Koło godziny 19:30 podszedłem do recepcji i zapytałem o wolne miejsce- jedno było. Tak, to było z marszu- spory fart. Miałem sprzęt do spania w razie konieczności noclegu na ławkach. Tez bardzo mnie ta kwestia interesowała, ja zostawiłem w pokoju ale czy jest możliwość zostawienia szpeju, niestety nie wiem. Słyszałem, ze w starym MOKu jest gdzieś taka możliwość.
@LAdam: Patent do spania na ławkach? Jest zadaszenie? Obecnie zastanawiam się nad bieda edyszny = śpiwór + folia malarska xD Karimata w pogotowiu... Brak mi doświadczenia w survi :(
@lotos10: Kładziesz się na ławkach przy schronisku gdzie ludzie w ciągu dnia jedzą. są tam parasole, ale nie dam sobie głowy uciąć czy były złożone na noc czy nie. Karimata wydaje mi się jak najbardziej potrzebna, co by po nerach nie ciągnęło.