Wpis z mikrobloga

"We wpisie postanowiłem poruszyć kwestię najazdów tatarskich na Rzeczpospolitą w momencie, gdy należała ona do Ligi Świętej. Temat jest o tyle ciekawy, że front podolsko-ukraiński był w wojnie z Ligą dla Osmanów frontem drugorzędnym, a najcięższe walki toczyły się wówczas na Węgrzech – tam też najczęściej walczylli Tatarzy. W tekście postaram się odpowiedzieć na pytania: Jaka była specyfika najazdów Tatarskich na ziemie ruskie w omawianym okresie, czym była tzw. zachara, oraz ilu ordyńców zazwyczaj napadało na Rzeczpospolitą."

Link do znaleziska - Najazdy tatarskie na Rzeczpospolitą w dobie wojny z Turcją 1683-1699

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #wojsko #kozacy #bitwyswiata #turcja #krym
sropo - "We wpisie postanowiłem poruszyć kwestię najazdów tatarskich na Rzeczpospolit...

źródło: comment_1596706320OddCPXX7w4R36gJAPMGg68.jpg

Pobierz
  • 49