Wpis z mikrobloga

Co się odje*ało xD
Dostałem propozycję tygodniowego wyjazdu. Pięcioosobowa ekipa, zamówiła sobie sześcioosobowy domek i koleżanka się mnie zapytała czy jadę z nimi. Mówię, że no spoko, mogę pojechać, a że wezmę swój samochód, to zawsze wygodniej niż w pięć osób się gnieść w jednym aucie ¯\_(ツ)_/¯
No ale o co chodzi. Typek powiedział, że on pie*doli jechać na dwa samochody, bo nie ma zamiaru płacić 30zł na paliwo więcej. My mu tłumaczymy, że wyda na paliwo 30zł więcej, ale na domek wyda 100zł mniej :D Ni ch*ja nie docierały do niego te argumenty, więc powiedziałem "Wiesz co, daj na paliwo i na domek tyle ile miałeś dać, a my się rozliczmy po swojemu, pasi?"
No i kruwa mu pasi xD
#takbylo ##!$%@? #januszebiznesu #heheszki
  • 38
  • Odpowiedz
  • 95
@Qurvinox przypomniał mi się dawny znajomy, też tak kombinował, a że wiele lat go znałem to doskonałe wiem o co chodzi. Gdybyście jechali jego autem to tak czy siak jechali byście w 6 tyle że byście się gnieździli, więc za domek nadal byłoby taniej, a więc i za paliwo byłoby taniej. A więc podsumowując. Ktoś kto skąpi 30 zł najprawdopodobniej nie ma stałego dochodu, o ile w ogóle ma dochód.

Tak czy
  • Odpowiedz
@mhrok87 do czasu mandatu i zabrania prawka za jazdę w 6 os w samochodzie zarejestrowanym na 5. Tak to można kilometr w środku nocy z melanżu kogoś podrzucić a nie na wakacje z bagażami się tarabanić XD
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek:

Jeśli tydzień wynajmu kosztował 3000, to na 5 osób jest po 600 zł, na 6 po 500 zł.

Jeśli gość zapłaci 600 za domek, to każdy z pozostałych zaoszczędzi szalone 20 zł (2400/5=480)

Nie wiem jak z paliwem, bo za mało danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Aż muszę to zacytować... Domek kosztuje 3000 na 6 nocy. 5 osób płaci 600 pln za osobę albo 6 osób
  • Odpowiedz
@Qurvinox: nie wiem ile macie kilometrów do przejechania ale jak więcej niż 100, to lepiej dać więcej i jechać jak cywilizowany człowiek, niż cisnąć się jak zwierzęta
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Możemy przyjąć założenia, że koszt przejazdu oba autami jest taki sam i w każdym będą jechały po 3 osoby.
Pierwotnie miało jechać 5 osób jednym autem, płacić mieli po x zł. Będą jechały 3 osoby i będą płacić po x+30 zł.
5x=3(x+30) x=45zł
Czyli mieli się zrzucać po 45zł a będą po 75zł.
  • Odpowiedz
@Qurvinox: nie lubię beczki z tego screena. Jak dla mnie tłumaczenie Grażyny "ale da" jest jak najbardziej na miejscu. PO zabierało 700 i nie dawało nic, więc z punktu widzenia Grażyny jest zdecydowana poprawa.
  • Odpowiedz
@PeterGosling: to się pisze że poprzedni zabierali ale nie dawali a nie z siebie amebę robi xD
poza tym argument 'a za po' to sama w sobie porażka, bo jednak trzeba mieć standardy jakieś i wytykać jednym i drugim jak #!$%@?ą i starac się to zmieniać

@Qurvinox: debil, zawołaj co tam dalej #!$%@? na wypadzie XD
  • Odpowiedz