Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ponad rok temu moja była zostawiła mi storczyk. Sam kupiłem jej kilka jak byliśmy razem, bo mi się podobały i ona lubiła się nimi zajmować więc byłem światkiem ich cyklu, jak kwiaty padają i rodzą się na nowo. Od samego początku ten storczyk jednak wcale nie wyglądał jak storczyk. Od ponad roku wygląda jak na zdjęciu, jest tylko większy i pogodziłem się z faktem, że jest z nim coś nie tak, mimo, że wygląda zdrowo. Googlowalem ten temat itp, ale wygląda na to, że nikt nie miał podobnego problemu. Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o #!$%@? tu chodzi? Jak to naprawić, żeby ten dzban wydał mi jakiegoś kwiata wreszcie? Z góry dziękuję i pozdrawiam! #kwiaty #rosliny #ogrodnictwo #botabika #storczyk
Ramboski - Ponad rok temu moja była zostawiła mi storczyk. Sam kupiłem jej kilka jak ...

źródło: comment_1596629292dCgwRK6SdNy71D0Amd9V99.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ramboski: Obstawiam nieodpowiednią ziemię, to co masz na łodydze to nowe storczyki jest spora szansa, że one wypuszczą kwiaty. Możesz spróbować to rozsadzić tylko poszukaj odpowiedniego podłoża.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chilon: z tym, że ten kwiat ma już że dwa lata, jak nie trzy i póki nie został oddany w moje ręce do opieki to rósł przepięknie. Powinienem je od tej łodyżki oderwać? Trochę się cykam, że go skrzywdzę tak wyrywać jak cham.
  • Odpowiedz
@Ramboski: Poszukaj ziemi do Twojej odmiany i go przesadź na początek, powinien zacząć puszczać normalne liście co pewnie potrwa i tak wieki. To u góry będzie mu zabierało tylko siłę do tego żeby odżył ale jak nie chcesz rwać to zainwestuj w nawóz.
  • Odpowiedz
@chilon: ok, dzieki, zrobie jakis research i zobacze co z tego wszystkiego wyjdzie. Kurde mam nadzieje, ze bedzie okej, bo sie przywiazalem do tego kwiatka strasznie. Uposledzony, ale moj i zdrowy mimo wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ramboski: Trochę cierpliwości, sam mam takiego weterana którego radzili wyrzucić, o dziwo jak trafił w moje ręce jak popieprzony zaczął kwitnąć, dzisiaj ma 3 pędy kwiatowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: co? A gdzie? Tzn wiem, że w korze drzew iglastych itp, a jednak miałem w domu (u mamy, a potem u dziewczyny) dosłownie dziesiątki storczyków przez lata i wszystkie rosły perfekcyjnie... Until now ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kopyrta: o kurde, jestem prawie pewien, ze to ta odmiana, bo kiedys robilem research i zapamietalem wlasnie te nazwe. Ze storczykiem jest coraz gorzej, liscie mu pozolky troche, lodyga wysycha. Z bolem patrzylem jak jego zywot powoli sie konczy, ale dzieki tobie moze jeszcze uda sie go odratowac! Dzieki!
  • Odpowiedz
@kopyrta: jeszcze jedno, nie wiesz moze jak bezpiecznie oddzielic te bulwy od lodygi coby je posadzic osobno? Nie jest to wytlumaczone w tym artykule. Mialem taki zamiar juz w zeszlym roku, ale sie balem, ze je uszkodze.
  • Odpowiedz
@kopyrta: faktycznie moze lepiej nie. Akurat w temperaturze jest dobrej, wystarczajaco niskiej, ale zdecydowanie za czesto podlewalem (oj na prawde zdecydowanie). Dalem do lepszego swiatla teraz i nie bede juz dolewal wody do konca stycznia (badz poki gleba nie bedzie bardzo sucha). Trzymajmy kciuki, bo na prawde juz sie do tego uposledzenca przyzwyczailem, nie moge sobie wyobrazic, zeby jeszcze mi kiedys kwiat wypuscila xD Dzieki za rady i linki, bardzo
  • Odpowiedz