Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki. Nieźle się prestraszyłem w nocy. Po godzinie 12.00 obudziłem się z uczuciem kołatania serca, paniką, momentalnie zlał mnie zimny pot. Poszedłem do łazienki, serce waliło jak szalone. Zdołałem dojść do kuchni i mnie odcięło na kilka sekund (,) Ciśnienie 100 na 60. Chwilę posiedziałem i mi przeszło. Noc prawie nie przespana. Z rana wstałem lekko słaby, ciśnienie dalej bardzo niskie 100 na 80. Zjadłem śniadanie i skoczyło do normy. Ciekawe czy to hipoglikemia, problemy z sercem, nie chcę nawet o tym myśleć.

Czyli na razie koniec z jazdą. Muszę porobić wszystkie badania. Dostać się do lekarza. #!$%@? się czuję psychicznie.

#rower #zalesie #zdrowie
  • 15
Czyli na razie koniec z jazdą.


@michal42: ja miałem takie dziwne akcje, jak odstawiałem rower na zbyt długi czas po paromiesięcznych wyprawach. Bieg do pociągu z rana i nagle nie da się oddychać. Musiałem wysiąść na następnej stacji, przysiąść na chwilę i powciągać powietrza.

To, że wypadałoby się zbadać, to inna sprawa. Też muszę się z tym kiedyś przejść do kardiologa.
@globalbus: To co innego. Muszę dzisiaj skołować glukometr. Ostatnimi czasy, z rana niekiedy bardzo chce mi się spać. Teraz jak sobie przypomniam, to kilka razy ostatnio nawet przed tym jak zacząłem jeszcze jeździć miałem już w nocy kołatanie i poty ale nic więcej. Samo przechodziło po chwili.
@michal42 100 na 80 to prawidłowe ciśnienie. Często miewam 90 na 60 i jest już faktycznie za nisko. Czuję się dobrze, przy bardzo niskim bywam trochę senny.
@wormwood89: Po 18 przyjechałem. Nie mam pojęcia czy się odwodniłem. Upału nie było, w trakcie i po jeździe wypiłem ponad litr płynów. Jakbym się odwodnił to rzadko bym sikał i bolała by mnie głowa? Nie znam się. Teraz mierzyłem ciśnienie i cukier. Ciśnienie w normie, cukier 105 na czczo więc też w normie, tętno spoczynkowe 60. Może to na tle nerwowym? Jutro mam badania. EKG, mocz, badanie krwi.
@wormwood89: Dzięki za informacje. Po badaniach będę wiedział więcej. Może rzeczywiście odwodnienie. Jak tak zebrać do kupy to dużo nie piję. Wczoraj razem to miska płatków z rana, szklanka wody w południe, jogurt, ponad litr w czasie jazdy i może ze szklanka na wieczór.