Wpis z mikrobloga

Pytanie co do modowania Skyrim Special Edition: używać Vortexa czy nexus mod managera? Vortex niby nowszy i śliczniejszy ale nie wiem jak mu idzie instalacja modów (będę wdupcać pewnie koło 200) tj. czy gubi jeszcze pliki czy już jest wersją stabilną?
#skyrim #nexus #gry
  • 24
@Dziolszka: Mod Manager 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) O wiele bardziej przyjazny manager do modowania, umożliwia tworzenie różnych profili ("list modów") + tworzy osobno folder z wszystkimi zainstalowanymi modami, dzięki czemu zawsze można pograć w samą podstawkę i nie tworzy takiego burdelu w plikach
@Jacob0237: właśnie zrobiłam reset windy do stanu pierwotnego i mam skyrima z powrotem w bibliotece zatem wiem co będę robiła jak wrócę z podpisania umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) znalazłam przyjaznego guide co warto, co nie warto. NMM znam dobrze, Vortex na początku lubił gubić pliki a teraz widzę że mu dołożyli sporo funkcjonalności.
@Dziolszka a w sumie masz specjalna edycję ja to miałem na konsoli i szczerze tragedia przy modowaniu tzn nie śmieszny żart. A i ludzie piszą na reddicie ze zwykła plus dlceki jest bardziej stabilna do modowania
@Jacob0237: wśród tych "mega" moderów co wdupcają do gry z 500 modów i działa to nawet w instrukcjach jest by brać niektóre z Skyrima zwykłego, nie mówiąc że ma ich po prostu więcej. Modowałam staruszka i pamiętam że przyjmował więcej, natomiast Specjalna wydaje mi się jednak stabilniejsza. Natomiast ma gorsze wsparcie ENB (Edycja Specjalna).
@Dziolszka ja wolałem się przyjrzec modom co wrzucali po 2500 modów z listą którą można było sobie zobaczyć i nie były to zwykle zapychacze. Dodam że do skyrima lepiej mieć z 16 GB Ramu i min 6 Rdz procek + odblokowany crack limit też modyfikacja very usefull
@Jacob0237: nie no ja na ultrach trzaskam na luzaku, w zależności czy nie przedobrzę ale jest bardzo stabilnie. Zobaczę dzisiaj jak mi pójdzie, znalazłam listę do Specjalnej Edycji taką wyczepistą więc pewnie 10h z życia wyjęte.
@Dziolszka ja jak odpalam skyrima to na pełnej immersi frostfall campfire sexy z loverslabow jakieś forsowanie śmierci na zasadzie że jak zginiesz to idziesz do niewoli czy coś w innym przypadku to za bardzo sensu nie ma przynajmniej dla mnie
  • 0
@Jacob0237 polecam mody dźwiękowe i niektórzy towarzysze też mają pro udzwiekowienie. Hoth, Inigo to już klasa sama w sobie. Z większych modów też trochę jest ale perełki są do zwykłego Skyrima
@Dziolszka mój problem polega na tym że nigdy nie instalowałem modów na towarzyszy bo czułem że mi przeszkadzali. Np z łuku po cichu skasować grupę albo jak podchodzą po kolei a ty kasujesz ich z bullet Time. Jest taki mod który daje juz immersive totalna czyli location damage w zależności co trafisz taki będzie efekt headshot instant kill. Trafisz w rękę to mu wypada broń itd
  • 0
@Jacob0237 koniecznie zawsze trzeba instalować jakiś mod na towarzyszy a raczej ich zarządzanie. Na walkę też tego się trochę pojawiło, ostatnio na skoki, spadanie. Btw jak chcesz udzwiekowic postać to player voiceover mod czy coś w ten deseń, mała rzecz a cieszy