Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy, a właściwie moja siostra. Jest w ciąży, po badaniu prenatalnym stwierdzono powiększenie lewej półkuli mózgu. Prowdopodobie wylew do mózgu. Mógł się wchłonąć i wszystko może być dobrze, ale... Potrzebne są dodatkowe badania. W Łodzi jest lekarz, który pomaga w takich sytuacjach, ale ma teraz urlop i pierwsza możliwa wizyta planowana jest na 17 sierpnia. Zdecydowanie za długo. Czego od Was oczekuje? Namiaru na lekarza, specjalistę, który może przeprowadzić specjalistyczne badania już teraz. Może być prywatnie, w szpitalu, gdzie kolwiek.

#czestochowa #lodz #katowice #wroclaw #opole #ciaza #dzieci
  • 75
@nama: @Blacksheep1953: siostra po badaniach. Nie wiem jakich, ale została skierowana do szpitala. Ma zapaść decyzja co dalej, czy nie przypadkiem cesarka.
"Mam za dużo wód płodowych, są skrzepy krwi, czyli jednak mały miał wylew krwi do mózgu. Lekarz nie wie czy to krwawi dalej, czy to są te stare"
@sztajek: mały się urodził po cesarskim cięciu. Narazie mało mało co wiadomo.
Ma niską krzepliwość krwi, będą mu już coś na to podawać, ma skrzepy w mózgu, ale to są stare. Na serce jeszcze badań nie robili, ale ma większą wydajność niż wczoraj wczoraj miał 25% dziś ma 30%. Będą robić jeszcze badania on minimum tydzień zostaje, niewiadomo jak dalej, mnie nie wolno będzie go odwiedzać, dopiero pod koniec jego pobytu
@Blacksheep1953: węższa część aorty, przewód bottala się nie zamknął, wyniki z wczorajszego rezonansu będą jutro. To tak na szybko. Mały leży w szpitalu i nie można go odwiedzać, nawet przez szybę zobaczyć...
@Blacksheep1953: hej, dziękujemy, że ktoś o Nas myśli. Tak średnio dobrze. Młody ma już ponad miesiąc, a siostra widziała go raz. Przez tą chorą sytuację w kraju, nie może wejść na oddziałów. Dziecko kiedy potrzebuje matki i jej troski, leży tam samo już tyle czasu. Serce, aż boli. Co do jego stanu, ma skrzepy w główce, ale ta są stare. Nie ma na szczęście nowych. Pojawiły się problemy kardiologiczne. Został w
@Blacksheep1953: mały ma wadę serca, będzie z nią żył do końca życia. Co pół roku kontrola u kardiologa. W styczniu ma dodatkowe badania słuchu i wzroku. Nie wodzi oczami za przedmiotami, palcem. Słyszy napewno, bo reaguje na dźwięki, ale nie wiadomo, czy poprawnie jak na swój wiek. Powinien już trzymać sztywno głowę, ale jest jeszcze strasznie słaby. Widać, że jest trochę nie obecny.