Wpis z mikrobloga

Idę jutro na siłkę. Jednak jestem kompletnym laikiem i nie wiem właściwie co mam robić dokładnie. Problem w tym, że jestem osobą hmm grubo-chudą jednocześnie. Ręce chude, nogi też - za to gruby brzuch i ogólnie w pasie mogłoby być lepiej. No ogólnie tłuszcz zbiera się tylko w okolicach brzucha, w cyckach. I chcę się go pozbyć - to mój priorytet. Co więc robić tam dokładnie? Na czym się skupić? Problem właśnie w tym, że przydałby się większy bicek i nogi grubsze, ale z tego co czytalem nie da się połączyć ćwiczeń na masę z redukcja. Zacząć od brzucha więc rozumiem? Czy można do redukcji włączyć ćwiczenia poprawiające trochę chociaż mięśnie?

Waga 80kg, wiek 27 lat - 180 wzrost

Aha i co zjeść przed siłka i po? Ryba może być przed? Bo właśnie planuje zrobić.

#mirkokoksy #kiciochopyta #zalesie #cwiczenia #silownia
  • 10
@Student: z cardio daj sobie spokój na razie w dniach pomiędzy treningami siłowymi możesz rower uskutecznić. Ja przykładowo jeżdżę do pracy rowerem i żadnego cardio nie robię. Czasem dłuższe dystanse w weekendy, ale ostatnio się zasiedziałem
Poczytaj sobie o treningi 5x5 Billa Star a
Nie skusisz iść od razu w maxy ale systematycznie zwiększaj obciążenie
@Student: jedz na razie tak samo jak jesz. Ucz się podstawowych ruchów ze sztangą na bardzo małych ciężarach/samym gryfie (!!!). Martwy ciąg, przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc, wyciskanie stojąc, wiosłowanie sztangą. Metabolizm się zmieni, nabierzesz mięśni i zrzucisz tłuszcz.
@Student: masz kogoś doświadczonego kto Cię przypilnuje z techniką? Bo jak nie to tak jak kolega wyżej napisał małe ciężary na początek i pooglądaj w internetach technikę każdego z ćwiczenia
Pierwszy dwa tygodbienorzezbacz na budowanie techniki rozcwiczenie się potem zwiększaj ciężary ale w miarę delikatnie. Stali progres z ciężarem jest dość ważny