Wpis z mikrobloga

Spośród wielu ruchów społecznych #lgbt uważam za najbardziej cyniczny. Za fasadą haseł o tolerancji kryje się hipokryzja i zwyczajna nienawiść. Nienawiść do wszystkich, którzy mają inne zdanie a każda krytyka, która im się nie podoba jest mową nienawiści. Do tego dochodzi mitologizacja i kult ofiary. Dzisiaj wdałem się w krótką wymianę zdań na temat usprawiedliwiania samobójstw. Nie przytoczę epitetów, które na siebie przeczytałem, bo nie o tym jest ten post. Tęczowym mireczkom nie spodobała się moja opinia, że usprawiedliwianie samobójstwa brakiem akceptacji rodziny czy społeczeństwa jest złym pomysłem. Samobójstwo samo w sobie jest złym pomysłem, a najgorsze co można zrobić to dorabiać do tego teorie. Kiedyś prawdopodobnie przeszedłbym obok tematu obojętnie ale teraz jest inaczej. Moją optykę zmienił BrzydkiBurak w dyskusji na temat samobójstw na strzelnicach. W prywatnej rozmowie mocno skrytykował mnie za publiczne roztrząsanie takich zdarzeń. Dlaczego? Rozpisywanie się nad każdym kolejnym przypadkiem to podsuwanie pomysłu naśladowcom. Miał rację. Bardzo podobnie jest z samobójstwami osób LGBT. Zamiast idealizować samobójstwa z braku akceptacji, lepiej poszukajcie pomocy specjalistów dla tych osób. Nie generujcie naśladowców. Chyba że o to chodzi.

#oswiadczenie #samobojstwo #4konserwy #neuropa #mojaopinia
L3stko - Spośród wielu ruchów społecznych #lgbt uważam za najbardziej cyniczny. Za fa...

źródło: comment_1596481580a3kDv11ZyJQU00uq52iPkK.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@L3stko: przecież ty jedyne co zrobiłeś to strywializowałeś te samobójstwa i ich powód. Dla ciebie odrzucenie przez najbliższe osoby jest porównywalne z niezaakceptowaniem twojego zbierania pokemonów przez ojca.

Dorosły chłop a mentalność gimbusa.
  • Odpowiedz
@L3stko: kiedy hobby a orientacja to dwie różne rzeczy. Na jedno nie masz wpływu, drugie wybierasz. Brak akceptacji ze strony najbliższych za to na co wpływu nie masz gwarantuję ci boli bardziej niż brak akceptacji hobby. Nikt ci tego nie wynagrodzi jaki jesteś, jeśli najbliżsi traktują cię jak kogoś z defektem to tracisz wiarę w siebie.
  • Odpowiedz
@L3stko: nikt nie dorabia do tego teorii, poza tą, która już jest. Psychiatria zajmuje się samobójstwami od dawna. Ludzie marginalizowani, prześladowani i poniżani przez społeczeństwo, pozbawieni wsparcia i odrzuceni przez najbliższych będą reagować w różny sposób. Między innymi będą tracić nadzieję, nienawidzić swojego życia i w rezultacie będą się zabijać. To zwyczajny związek przyczynowo-skutkowy. Każdy człowieka ma ograniczoną wytrzymałość, zanim cierpienie i frustracja złamie nawet jego instynkt samozachowawczy.

Zanim zabierzesz się
  • Odpowiedz
Moi rodzice nie akceptowali mojego hobby, ale to nie był powód żeby się zabić.

@L3stko: Jak czytam to i myślę o tym 14-latku, który powiesił się na sznurówkach, bo go w szkole nazywano pedałem to aż mi wykręca wszystko w brzuchu. Wiem, że masz poglądy konserwatywne, ale ten brak minimalnej empatii jest dla mnie niezrozumiały.
  • Odpowiedz
@L3stko: Braku empatii, a w tym wpisie również braku pokory. Jeżeli tak wiele osób było zszokowane Twoją postawą to może najpierw przemyśl ją zamiast robić wpisy o cynizmie LGBT.
  • Odpowiedz
@L3stko: Janusz psychologii. Pewnie będzie to dla Ciebie szokiem, ale w wywiadzie psychologicznym i psychiatrycznym pyta się o to, czy pacjent kiedykolwiek w swoim życiu rozważał odebranie sobie życia. Pyta się o to wprost :)
  • Odpowiedz