Wpis z mikrobloga

Czekoladowe wzgórza to atrakcyjny obszar na filipińskiej wyspie Bohol. Odwiedziłam tą wyspę w połowie lutego, więc wzgórza nie przybrały jeszcze bardzo czekoladowego koloru. Na wyspie Bohol znajdziecie też inne #ciekawostki, np. jednego z najmniejszych naczelnych na świecie - wyraka filipińskiego, który w sumie wygląda trochę jak Baby Yoda. Może był inspiracją? #podroze #podrozujzwykopem #swiat #starwars
nomadbynature - Czekoladowe wzgórza to atrakcyjny obszar na filipińskiej wyspie Bohol...

źródło: comment_1596476705lTLZsKAKoSBmsNboDhCXiX.jpg

Pobierz
  • 37
@nomadbynature: o proszę, a zawsze mówiłem o nich po prostu "Tarsiery", a nie jakieś wyraki. Dopiero z wikipedii dowiedziałem się, dlaczego lokalsi mówili, że to nie są małpy - to są naczelne. Można równiez użyć odnosnie tych stworzonek - małpiatki. Ogólnie Bohol zawsze na plus.
@nomadbynature: jak wrażenia po Filipinach? Bo to chyba jedyny kraj w Azji, w którym byłem i do którego nie miałbym ochoty wrócić. Ciekawy jestem czy to ja wyjątkowo kiepsko trafiłem, czy to Filipiny nie są spacjalnie atrakcyjną miejscówką :)
@nomadbynature ja Bohol wspominam bardzo miło. Opcja na wypożyczenie skutera i zwiedzanie wyspy na własną rękę moim zdaniem najlepsza. Loboc bardzo fajne, Chocolate Hills również, plus można za jednym zamachem poimprezować przy plażach na Panglao. Jedyne niemiłe wspomnienia to nocleg w Carmen - warunki iście survivalowe :D