Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Od roku powoli przymierzam się do zmiany samochodu. Mój sedan popularnej marki będzie miał w przyszłym roku 12 lat (mam od nowości). W sumie jest niezawodny, ale silnik 1.6 125KM jest dla mnie po prostu za słaby. W oczy wpadły mi dwa modele. Kia Ceed GT 204KM oraz nowy Seat Leon 2.0 190KM, który będzie dostępny w okolicach grudnia. Ten pierwszy w sensownej konfiguracji to wydatek około 115 tys. złotych. Ten drugi wg szacunków pracownika salonu Seata będzie kosztował w okolicach 135 tys. złotych. To całkiem sporo kasy. Dlatego chodzą mi po głowie myśli, by po prostu kupić kilkuletnie auto premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) za połowę ceny zachowując część sumy w kieszeni, a część na ew. serwis. Co o tym myślicie? Da się kupić jakiegoś porządnego Mercedesa, BMW, Audi czy Lexusa który będzie mi służył długie lata i nie sprawiał większych problemów serwisowych? Nie mam ochoty na częste zmiany samochodów. Kolejnym chciałbym jeździć następne 12 lat albo i dłużej. Nie wiem czy to możliwe. Może jestem niepoprawnym romantykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tutaj taki trochę przypadkowy przykład auta premium:

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-e-mercedes-e350-v6-4matic-ID6CVF1T.html#697b2e2044

#motoryzacja #samochody #mercedes #audi #bmw #lexus #pytanie
  • 6
@VanGogh: zmieniłem kiedyś Mercedesa w204 2010 rok na mazde 6 z tego samego rocznika i zdecydowanie nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Premium to takintrocje chwyt marketingowy, ale przejedź się i zobacz czy robi to dla ciebie różnice
zmieniłem kiedyś Mercedesa w204 2010 rok na mazde 6 z tego samego rocznika i zdecydowanie nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@erni13: Z ciekawości, czym Cię tak mazda urzekła po przesiadce z W204? Mam dwóch znajomych, którzy zrobili przesiadkę dokładnie odwrotnie (z mazdy na merca, jeden z trójki na A-klasę, a drugi z szóstki na używaną E) i obydwaj deklarują, że już nigdy do mazdy nie wrócą
@VanGogh: jeżeli patrzysz tylko na kwestię finansową, to lepiej kupić nowe, bo naprawy takiego 300konnego merca w pewnym momencie przedrożą nowe auto na gwarancji.

Ale jak się wydaje tyle siana na auto, to fajnie żeby się morda cieszyła przy każdej jeździe, czy nawet na spoglądaniu na parking. Dlatego warto kupić auto słusznej marki z napędem na słuszną oś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@psylo: Przede wszystkim bezawaryjnoscia, benzynowe mazdy nie mają raczej żadnych przypadłości, albo przynajmniej moja ( ͡° ͜ʖ ͡°) W204 za to lubił narobić mi drogich problemów.

Jakośc wykonania? Szczerze to nie widzę praktycznie żadnej różnicy, może poza tym że w Mazdzie mam kierownice ładnie obszyta skóra a w204 miałem jakiegoś plastikowego ścieka XD w jednym i drugim aucie nic nie skrzypi, chociaż dodam, że nie jestem fetyszysta