Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Oto trzy mity uzasadniające swoje niepowodzenia, często poruszane na Wykopie:

Mit 1: wzięcie kredytu na mieszkanie to „wrąbanie się w kierat na 30 lat, by raty spłacić” - Obalam.
Dla tych co nie wiedzą:mieszkanie można w każdej chwili sprzedać, oddać bankowi jego kapitał i tyle, reszta zostaje dla ciebie. Wiele mieszkań jest tak sprzedawanych no może rzeczywiście z wyjątkiem tych najtańszych ale to bez znaczenia. Mieszkanie można też wynająć jak ci nie idzie i niech ktoś inny spłaca twój kredyt. Ale ty mieszkanie masz i kiedyś będzie spłacone. Ale oczywiście najlepiej jest nie robić nic,narzekać i mieszkać z mamusią i tatusiem.
Mit 2: inni wszystko dostali od rodziców a ja nie. Ciężko jest samemu sie dorobić „tyrka, taśma etc.” - Obalam.
Oczywiście niektórzy tak ale większość z tych którym dobrze się powodzi osiągnęli to własną pomysłowością, pracą i wykształceniem. Zajmują się kompletnie czym innym niż ich zamożni rodzice. Natomiast ci właśnie rodzice wpoili im pewne cechy, które sami posiadają i które są źródłem ich sukcesu. Masa ludzi zbudowała swój sukces od zera, bez żadnej pomocy.
Mit 3 – jestem sam bo nie mam kasy a przez to nieatrakcyjny dla dziewczyn. Obalam.
Jesteś nieatrakcyjny bo nie masz pasji, pomysłu na siebie, zacięcia. Kobiety wyczuwają zajęcze serduszko, typy pozbawione ambicji, pewności siebie , skazane na stagnację i nudę. Oczywiście te cechy determinują pusty portfel lecz to jest dalsza sprawa.
Będę z wami szczera - nawet jak ktoś jest atrakcyjny fizycznie, ale nie ma wyżej wymienionych cech, to nie wróżę mu długiego, szczęśliwego związku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także panowie – brać się za siebie i nie narzekać.
Pozdrawiam - OP.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f27202ec320eaecdaadae99
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania: Brutalne, ale prawdziwe. Trzeba wyplusować, może ktoś z szukającego wymówek gościa zmieni się w faceta wierzącego, że wszystko ma we własnych rękach.
Bo tak jest, nie wszyscy mamy po równo, ale każdy może coś osiągnąć, wspiąć się wyżej, być szczęśliwym i dawać szczęście.
A pesymizm, brak ambicji i zwalanie na los to zła postawa. Nigdy nikomu nic dobrego z tego nie przyszło.
@AnonimoweMirkoWyznania
1 mit - siostrą pracuje w pizzeri, szwagier Tirowiec, w ciągu kilku miesięcy po kupnie mieszkania odłożyli tyle że starczyłoby na spłacenie jakiś 20-25 procent kredytu, mają zamiar go spłacić w 3-4 lata, a miał być na 30 lat
2 mit- w dużym mieście to na wet na taśmie się dobrze zarabia
3 mit - tutaj trudno mi jest się wypowiedzieć
@AnonimoweMirkoWyznania: OP (albo raczej OPka) chce mieć:

1. Mieszkanie bez teściów, by móc odpie###lać cyrki bez żadnych świadków
2. Dobrze zarabiającego na nią faceta (czytaj: betabankomatu)
3. Beciaka, który będzie czuły, uległy i będzie służył księżniczce bez oczekiwania czegokolwiek w zamian

Era naiwniaków powoli dobiega końca, bluepill też przestaje działać droga OPko ( ͡° ͜ʖ ͡°)