Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do wykopowych ekspertów. Mam Tribana 520 FB (z płaską kierownicą) i na dłuższych trasach boli mnie kark i trochę niżej plecy (na wysokości barków). Ktoś ma pomysł co zmienić w ustawieniu żeby bolało chociaż mniej? :P Dupa i kolana mi nie doskwierają.

A drugie pytanie to pomyślałem, że trochę szkoda mi kasy ładować w wymianę płaskiej kierownicy na baranka (ktoś może wie ile by to kosztowało na Sorze będąc?) i że może zamontuje sobie lemodkę. Sprawdzi się to na płaskiej kierownicy/da się to zrobić jeśli moja kiera rozszerza się ku środkowi? Może to by mi pomogło zyskać lepszą ergonomię bo tak na płaskiej kierownicy mam w sumie tylko jeden chwyt.
Z góry dzięki
#szosa #wykoptribanclub #rower
  • 8
lemondka


@damian713: to cię będzie boleć gdzie indziej. Ból rąk i pleców bardziej wskazuje na za małą ramę albo źle ustawioną kierę bądź siodełko.

@syn_kolezanki_twojej_starej U mnie lemondka nie spowodowała żadnej dolegliwości, a zajebiście ułatwiła jazdę na długim dystansie w MTB.

@damian713 Najlepiej kup lemondkę i rogi. Będziesz mieć więcej możliwości chwytu.
A co do bólu, to może mostek masz zbyt długi? Strzelam tylko, więc poszukaj w guglach najlepiej.
U mnie lemondka nie spowodowała żadnej dolegliwości,


@kasin: op ma generalnie jakiś problem z fittingiem, jak go nie rozwiąże to lemondka tylko pogorszy sprawę. Nie pisałem tego z powodu lemki bo używałem przez 2 lata i było spoko.