Wpis z mikrobloga

  • 1292
Jedziemy z #rozowypasek nad morze! A co w tym niezwykłego? Jedziemy rowerami, przez całą Polskę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zaczęliśmy w sobotę z Tarnowa, a pierwszy przystanek mamy w Kielcach ( ) według Google Maps, pokonaliśmy około 120 km, po drodze zwiedziliśmy kilka miejscowości. Teraz czas na dalszą trasę - z Kielc do Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. Miłego dnia!

#chwalesie #roweremprzezpolske #rower #podroze #podrozujzwykopem
  • 85
  • Odpowiedz
  • 0
@qwertyqwertyqwertyqwerty trudno powiedzieć, ile km wyniesie trasa. Ale dam znać, jak dojedziemy ( ) zabraliśmy ze sobą namiot, śpiwory, dwa nadmuchiwane materace i nadmuchiwane poduszki, koc, ubrania sportowe do jazdy i "zwykłe" do zwiedzania, dwa powerbanki - 5000 i 20000 pojemności. Jeśli chodzi o rowery - mamy ze sobą pompkę, łatki, dwie zapasowe dętki, mocne oświetlenie i odblaski, smar. Wszystkie rzeczy spakowaliśmy do czterech toreb zawieszanych na
  • Odpowiedz
@Krupier: od kiedy nie jest zabronione? Czy weszy w życie jakieś nowe przepisy pozwalające na taką jazdę nie tylko w tedy gdy nie utrudnia ona ruchu innym pojazdom? Czy jazda obok siebie 20 km/h na zakręcie, z ogarniczeniem do 60 zmuszająca mnie do hamowania nie jest utrudnianiem ruchu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@32cm: od 9 lat jakoś.

"Czy jazda obok siebie 20 km/h na zakręcie, z ogarniczeniem do 60 zmuszająca mnie do hamowania nie jest utrudnianiem ruchu?"

Nie jest. Jeśli masz widoczność i wolną przestrzeń to przecież możesz wyprzedzać. Pomijam jedynie sens i bezpieczeństwo wyprzedzania na zakręcie.
  • Odpowiedz
@Krupier: od 9 lat ? Art. 33. o ruchu drog. jest z 1997 r. Jazda obok siebie utrudnia manewr wyprzedzania, zmusza mnie do całkowitego zjazdu na drugi pas, zmusza mnie do hamowania, ogranicza widoczność. Ale kto jeżdżący tylko rowerem to zrozumie ... Ciekawe czy korzystanie ze spryskiwaczy jadąc przed rowerem podlega pod jakikolwiek artykuł :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@32cm: ciągnik na drodze też cię do tego zmusza. Piesi również. Roboty drogowe też. Kurde, jak ty sobie dajesz radę za tym kółkiem?

Jezdzij zgodnie z przepisami to nie będziesz miał problemów. Polecam ten stan.

P.S. Przepisy o jeździe rowerzystów obok siebie weszły w 2011 roku. Jakbym nie liczył to wychodzi mi 9 lat.
  • Odpowiedz