Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 70k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 16k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2500 zł miesięcznie odkładam 1200zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.
#budowadomu #budujzwykopem #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #chwalesie
dopeboiYSL - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około...

źródło: comment_1596346173gS0q1l52yakKiHzzxQWVrN.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@max1983: pewnie, ale ten Mirek słynie z zarzutek, więc cokolwiek by nie dodał bez tagów, to zwykle zarzutka :)

A co do samego wpisu, to też beka w drugą stronę, bo naprzyklad 200m dachu dwuspadowego:

- 9200 więźba / nadbitka/ łaty/kontrłaty
- 14000 dachówka
- 1500 rynny
- 3000 dodatki
- 9000 robocizna "po znajomości"

No i da h mieści się poniżej 40000zl, więc jak czytam że 70k i więcej potrzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dopeboiYSL: ogólnie wolałbym nie mieć mieszkania niż żyć jak robak w najfajniejszych okresie życia. Wyjścia na miasto, wyjazdy, wycieczki itd itd są znacznie bardziej wartościowe niż posiadanie mieszkania tak szybko. Mieszkanie nie ucieknie a młodość tak.
  • Odpowiedz