Wpis z mikrobloga

@barszczowo hajs sie wysylany przez posrednikow z chin - mieszkanie przy samej granicy w p---u kosztuje bo pozwala na ogarnianie między innymi chińskiego Internetu czy telefonu. Gospodarka jest problemem - jeżeli hajs z kapitalistycznego kraju ją zasila to mogą przymknąć oczko, też np na handel który był zbanowany dla mieszkańców. Czytam różne materiały, miałam pod ręką jedną książkę niestety tytułu nie pamiętam... także myśl co chcesz, nie wzięłam tego z próżni.
  • Odpowiedz
@barszczowo
Tudor Daniels, Pearson James 'Tajemnice Korei Pólnocnej'
Chociazby w tej ksiazce masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Wiec tak, uciekinierzy wysylaja kase do domu, tak rzad to toleruje czy raczej przymyka oko na takie dzialania jak wiesz kogo oplacic.
I komiczne to sa twoje zalozenia na ten temat. Poczytaj troche na temat korei polnocnej to zobaczysz ze twoje zalozenia to sa na chlopski rozum.
  • Odpowiedz
a to nie jest tak że kim wtedy zsyła do łagrów całą rodzinę uciekiniera?


@elf_pszeniczny: Ale wiesz, że w tym reżimie to nie jest nikomu wiadome? Prawo Korei nie jest do dyspozycji obywatela, więc, że coś o------i, dowiadują się już po fakcie xD
  • Odpowiedz
Wiec tak, uciekinierzy wysylaja kase do domu, tak rzad to toleruje czy raczej przymyka oko na takie dzialania jak wiesz kogo oplacic.


@ArbuzDumbledore: To może działać jeśli sprawa jest załatwiana po cichu. Tutaj wszystko jest tak nagłośnione, że mało jest prawdopodobne, aby obyło się bez przykrych konsekwencji. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
a to nie jest tak że kim wtedy zsyła do łagrów całą rodzinę uciekiniera?


@elf_pszeniczny: szczerze? uj z nimi. kim trzeba byc by sie rozmnazac w takim gownopanstwie, z ktorego nawet uciec nie mozna i skazywac na wrecz niewolnictwo swoich potomkow?

no chyba ze nawet ich tam sila zapladniaja... to juz sam nie wiem co odpowiedziec
  • Odpowiedz