Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, czy ktoś podpowie może, który bank niekoniecznie zwraca uwagę na doświadczenie kredytowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam zdolność sporo powyżej tego, ile potrzebuję, nawet biorąc pod uwagę, że aktualnie banki nie przyjmują mojej dorywczej UZ (z której mam większe dochody niż z UoP), ale w BIK–u mam średnią zdolność, brałam dotychczas tylko 1 kredyt na marne 1000 złotych, spłaciłam go przed czasem teraz, żeby się starać o hipoteczny z czystym BIK–iem, ale jeszcze nie zaksięgowali tego. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No i tak się zastanawiam, gdzie złożyć papierki najlepiej, bo BIK mówi mi, że "tylko niektóre banki udzielą ci kredytu" właśnie przez to, że nie mam dużego doświadczenia kredytowego, inne BIK–owe rzeczy mam na plus...

#kredyt #kredythipoteczny #kredyty #kredytyhipoteczne #hipoteka #hipoteki
  • 6
@derbonobo: do hipotecznego póki nie masz negatywnej historii, nie będzie miał znaczenia. Bank pożyczając setki tysięcy, nie będzie się sugerował tym, że potrafisz oddać 1000 złotych w ratach. Przy kredycie gotówkowym ma to większe znaczenie.
BIK–u mam średnią zdolność


@derbonobo: BIK jedyne co dostarcza to informacje o obciążeniu kredytowym i o tym czy spłacasz raty na czas, bank sam ocenia zdolność na podstawie informacji z BIKu i dochodów.
@Goglez: Chodzi mi o to, że na zielono w BIK pali mi się terminowość, ale już ogólna punktowa ocena w BIK jest na pomarańczowo, 66/100 i w uzasadnieniu niewielkie doświadczenie kredytowe jako czynnik zaniżający ocenę. I nie wiem, czy patrzą na terminowość czy ogólną punktową – bo jeśli to drugie, to słabo... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@derbonobo: ja przed hipoteką nigdy nie miałem ŻADNEGO kredytu, a pozytywną decyzję dało mi i ING i PKO BP.

Bank interesuje tylko czy w przypadku poprzednich kredytów były problemy ze spłatą. Jak nie było to dla hipotecznego historia kredytowa nie ma znaczenia.