Wpis z mikrobloga

Hej ciąg dalszy kupna 1 samochodu. Dużo dobrego słyszałem o Volvo co sądzicie o tym aucie. https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s40-volvo-s40-1-6-benzyna-109km-pierwszy-wlasciciel-ogloszenie-prywatne-ID6DditO.html#gallery-open

Według mnie całkiem fajna cena widać, że auto było przygotowane do sprzedaży. Moje pytania to mniej więcej jakie są słabe punkty takiego samochodu co warto sprawdzić i na czym można np. zbijać cenę. Jak z rdzą i najważniejsze czy ktoś miał doświadczenie z tymi silnikami i czy to dobre wytrzymałe jednostki? Czytałem trochę, ale coś nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji o 1,6 Budżet to 8k razem z kupnem + naprawa typu rozrząd oleje tarcze i przewody itp jezeli byloby trzeba.
#volvo #mechanikasamochodowa #samochody
  • 4
@Spodniegdziekupic: panie toż to 19 letni śmietnik, jak już zostało wyżej wspomniane, kup cokolwiek co jeździ, ma podłogę, zmienia biegi i hamuje. Znałem kilka samochodów od nowości w jednych rękach i to nie jest tak, że jeśli ktoś kupił nówkę to traktuje jak żonę. Często jest tak, że to dopiero następny właściciel 6-8 letniego samochodu robi poważniejsze naprawy czy wymiany okresowe (rozrząd, dwumasa, turbina) bo ma na to przewidziane fundusze.
Ludzie
@Spodniegdziekupic: 171kk km i zaślepka do pasów połącz kropki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie silnik słaby(mało mocy), ruda pewnie chrupie. Czyli typowe pierwsze auto. O trwałość silnika bym się nie martwił bo drugi silnik z przekładką, wyjdzie taniej niż naprawa progów. Jeżeli Ci się spodobał itp. To podjedź zobacz czy odpala,równo chodzi,nie kopci. Sprawdź płyn hamulcowy,chłodniczy,olej, zerknij na opony. Przejedź się zobacz jak hamuje i przyśpiesz, zerknij