Wpis z mikrobloga

Szukam europejskich albo amerykańskich filmów w stylu coming of age. Takich filmów o nastolatkach/młodych dorosłych. Nie jakiś głupot w netflixowym stylu, o tym, że dwójka atrakcyjnych bohaterów nie może być ze sobą tylko coś mocno podlanego nostalgią i poważnymi problemami, najlepiej typowo arthouse'owego xD. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to np. "Dzikie Trzciny" albo "Absolwent". Z czego może bardziej to pierwsze skojarzenie to coś o co mi chodzi. Dramat czy komedia, to bez znaczenia. Ważne, żeby nadawało się na typowy letni seans ( ͡º ͜ʖ͡º)
#tagujenanocnej #film #kinematografia
  • 8
@WalterSobchak: nie wiem jakie jest twoje podejście do niego, ale imo tak wygląda niepozornie na teledyskach, natomiast nie ma złudzeń - jego filmy sa tak samo utrzymane jak tam i to zupełnie inne odczucie. Wydaje mi się, że do filmów korine trzeba podejsc z dystansem, punktem widzenia odbiegajacym tylko od tego ze to jest tylko film - dla mnie to po prostu vibes. Harmony to mistrz w oddaniu "niezrecznosci" i "odrazy".
@WalterSobchak: Ohoho, aż zacieramy rączki, oto nasz wybór w temacie.

American Honey - amerykański, o młodej dziewczynie, która z dnia na dzień zostawia rodzinę i rusza w podróż z grupą obnośnych sprzedawców prenumerat. Andrea Arnold to klasa sama w sobie. Klimat lata, road tripu, wolności.

Matthias i Maxime - jest o trochę starszych ludziach, takich około 30 lat, ale właśnie o to chodzi w tym filmie - że dojrzewa się całe