Wpis z mikrobloga

Hej, Miraski. Takie pytanie mam odnośnie przesyłek z AliExpress. Mam kod śledzenia przesyłki PL000003067XXX Tracking podaje, że przeszła przez odprawę celną w Liege w Belgii i trafiła na terytorium EU i 1 lipca dotarła na terytorium PL (komunikat: Arrive at destination country). Wysłana pod koniec maja i od tego 1 lipca cisza. Przesyłka wysłana Cainiao Super Economy Global. Kto to obsługuje w Polsce? Świat Przesyłek? Mam jeszcze 23 dni na dostarczenie, zanim będę mógł reklamować. Ostatnio przy innych przesyłkach prosiłem o wydłuzenie czasu na dostarczenie i doszły po pierwotnym terminie. Druga sprawa to towar kupowany z wybraniem opcji AliExpress Standard Shipping. Niedawno kupowałem jedną rzecz i w szczegółach zamówienia mam podane ASS, bo dopłacałem za wysyłkę, w trackingu przy zamówieniu jest numer przesyłki PL000004894XXX i Cainiao Super Economy w Logistics company. Czy po otrzymaniu przesyłki będę mógł reklamować i wystąpić o zwrot kosztów przesyłki, bo wysłał mi przez Cainiao, czy Cainiao wlicza się do opcji ASS? Zawsze, gdy chciałem szybciej otrzymać przesyłkę to dopłacałem do ASS, a teraz mam wrażenie, że sprzedawca wali w ch... Pozytywnej oceny na pewno ode mnie nie otrzyma. Rozjaśnicie? #aliexpress #alipaczka
  • 11
@Blackorange: Domyślam się, że nie jestem pierwszy, ale w sumie pierwszy raz mi się to przytrafiło. Podczas zakupów interesującego mnie produktu nie wybierałem najtańszego sprzedawcy, ale szukałem właśnie takiego, który oferuje także przesyłkę za pośrednictwem usługi AliExpress Standard Shipping.

A kiedy polecasz założyć spór o zwrot kosztów przesyłki? Gdy termin będzie dobiegał końca, czy już teraz?
@Zoltan_VII: se poczekasz. Ja czekam na cainiao z 12 przesyłek i wszystkie przy końcu terminu. 2 już po dispute i kasa wleciała spowrotem. Z reszta będzie masowe dispute. Oby pooddawali kasę, nie wiem kto to przetrzymuje ale nieciekawa akcja. Wolałbym mimo wszystko towar.

Mam 2 Ali standard i też już leci ponad 2 miesiące. Istny dramat z tym Ali ostatnio. Zaczynam powątpiewać w sens zakupów z tej platformy. Chyba lepiej dopłacić
p.....1 - @Zoltan_VII: se poczekasz. Ja czekam na cainiao z 12 przesyłek i wszystkie ...

źródło: comment_1596149045MvFt7S1eoQHNnWORYcoMd6.jpg

Pobierz
@petergoldman81: Hej. Miałem założone spory ze sprzedawcami kilka razy przy przesyłkach, które nigdy nie dotarły i udało się odzyskać zwroty na pełną kwotę zakupu, chociaż wolałbym towar. Produkty, które zamawiam na Ali to są takie mało popularne w PL albo są w chorych cenach w Polsce - np. zawór-nakrętka do pompowania kół rowerowych. W Polsce sklepy sobie śpiewają za coś takiego 10-15 złotych, a tam możesz mieć za 3 zł z
@Blackorange: Zamierzam przedłużyć, jeśli czas ochrony będzie się kończył, a towar nie przyjdzie. Parę razy musiałem tak robić. Ale masz rację. W sumie po zakupie są zdaje się 2 tygodnie, żeby wnieść roszczenie co do produktu, czy samej usługi.
No i mam w końcu przesyłkę wysłana 25 maja za pośrednictwem Cainiao. Do Polski - jak już pisałem - dotarła 1 lipca, a potem słuch o niej zaginął. Oczywiście Świat Przesyłek przetrzymał ją u siebie. Wysłali do mnie 22.07 (taka data jest na nowej naklejce), a otrzymałem ją 3 sierpnia. Gdyby nie ten dziadowski pośrednik to wszystkie przesyłki szłyby szybciej.