Wpis z mikrobloga

@amperrowwer:

Oczywiście że ue to nie bankomat ale też pewne standardy cywilizacyjne które uwierają obecnie rządzących.

No i ktoś kiedyś fajnie ją określił jako „najlepszy mechanizm powstrzymywania wojen w historii”

Swoją drogą być za polexitem bo „regulacje i zamordyzm” by oddać potem nieskrępowaną władze w Polsce ziobrystom to chyba pikachuface.jpg do kwadratu.
@amperrowwer:

Czym pogardzać? Czy ci się to podoba czy nie to ue skutecznie powstrzymuje rozrywanie się tego kontynentu na strzępy od końca II WŚ.

Ziobryści to nie są żadni euroentuzjaści chyba że trzeba przyjąć wypłatę z europarlamentu.

Ue to dla nich przeszkoda w budowaniu narodowo-katolickiego PRL-u.

Przed dokonaniem polexitu powstrzymuje ich tylko fakt że nawet ich elektorat nie wbije zębów w ścianę bo „suwerenność”.
@BekaZWykopuZeHoho: moje rodzinne strony to okolice Wielunia i owszem, to prawda - w tamtych regionach jest spora nietolerancja różnych grup społecznych, nie koniecznie tylko LGBT. Moje podejście też było nieco zaściankowe z racji "zaściankowego" środowiska, ale zmieniło się wraz z wyprowadzką do Łodzi kilka lat temu.
@BekaZWykopuZeHoho: Jak się europa miała rozrywać? Póki co idzie w kierunku zbyt dalekiego jednoczenia w postać superpaństwa. Ja jestem za europejską różnorodnością a nie unijną równością i jednością. Ja wyznaje wartości europejskie a nie unijne.
PIS nigdy nie wejdzie w większy konflikt z UE ponieważ to euroentuzjaści. Mniejsi niż PO ale jednak. To Jarek był za tworzeniem armii unijnej, to Lech podpisał Traktat Lizboński a Jarek był bardzo za, nasz obecny
@BekaZWykopuZeHoho: wysyłam wam treść własnej uchwały jednego z wyżej wymienionych miast: https://drive.google.com/file/d/1prJEJm0PAkAZBI0sJRdjmRSKQDl91G-3/view Nie jest to ani uchwała o "strefach wolnych od LGBTI" ani uchwała o "prawach rodzinnych" za których przyjęcie rzekomo odmawiano przyznania środków. Jest to uchwała własna. I teraz powiedzcie mi. Czy naprawdę taki dokument uderza w wartości unijne na tyle, żeby pozbawiać mieszkańców dofinansowania? Czy widzicie tutaj jakąkolwiek nienawiść? Czy ochrona tradycyjnych wartości aż tak jest nie po myśli