Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że marudzimy tutaj o poczynaniach Vateusza i innych jego przyjaciół. Mam jednak pytanie następujące.
Czy planowane jest kiedyś przekształcenie spółki EMP tudzież utworzenie Izera S.A. i emisja akcji?
Chętnie bym nabył drogą kupna jakiś pakiet. Zanim mnie zjecie przeczytajcie poniższe.

Realnie nikłe są szanse na powodzenie całego projektu polskiego samochodu elektrycznego. Jednak gdzieś z tyłu głowy mam nadzieję, że być może tym razem się uda ( ͡º ͜ʖ͡º)
Stoi za tym jeden bardzo konkretny argument. W Q3 2020 są przecież kolejne wybory parlamentarne.
Wyobrażacie sobie kwik wszystkich "prawdziwych polaków"?
"Powidz no czemu za PEŁO sie ni dało zrobić tego no, samochodu ełektrycznego? Uni tylko kraść potrafily"
"Nasz premier to prawdziwy mąż stanu jednak jest, żeby tak z ARP dofinansować innowacyjny polski projekt, to się rzadko zdarzo"

Jeżeli PiS zdoła doprowadzić ten projekt do końca, mają gwarantowaną wygraną w wyborach parlamentarnych 2023. Żeby tego dokonać, wysiłek po ich stronie jest w zasadzie minimalny. Do tej pory wystarczyło zapłacić Włochom a następnie Niemcom, żeby wykonali showcar. Teraz pora na kolejne miliony a może miliardy wydane na budowę fabryki z użyciem niemieckich technologii. Czy jakieś głupie 1-2-3 miliardy stanowi jakikolwiek problem dla obecnej władzy? No nie wydaje mi się. Wyemituje się obligacje czy coś i zaraz znajdą się pieniądze xDDddd.
Nie ma chyba większej siły niż polityczne ambicje napędzane dodrukiem pustego pieniądza.

Teraz spójrzmy na to od strony powodzenia biznesu. Jeżeli uda się projekt doprowadzić rzeczywiście do końca, to myślę, że Izera ma realną szansę na duży sukces. Po pierwsze rodzimy rynek. Potencjalnie co najmniej 51% polaków (tych "prawdziwych") zapewne chciało by taki samochód kupić. Z kolei na rynku europejskim prawdopodobnie też znajdzie się miejsce na tani (bo z Bolzgi :-DDD) samochód elektryczny wielkości VW Golfa.
Taka np. Dacia Duster całkiem dobrze się wszędzie sprzedaje, pomimo że jest lata świetlne za konkurencją technologicznie.

Biorąc pod uwagę powyższe, nawet gdybym miał stracić zainwestowaną kwotę, wolałbym jednak mieć w portfelu akcje Izery. Może się okazać, że po kilku latach nastąpi wykładniczy wzrost ich wartości jak to miało miejsce w przypadku Tesli. Oczywiście Tesla to zupełnie inny segment, ale wydaję mi się, że wygranym w tym wyścigu będzie ten kto pierwszy zaoferuje samochód w konkurencyjnej do samochodów spalinowych cenie i zacznie go tłuc na masową skalę. I to może być właśnie Izera.

#pis #izera #gielda #inwestycje #gpw #bekazpisu
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sommerfeld: #!$%@? tam. Kup sobie akcje Renault bo Dacia w 2021 wypuszcza model Spring i jeśli rzeczywiście jest ogromna potrzeba rynkowa na tani samochód elektryczny to właśnie Dacia na tym zyska a nie Izera. Gdybyśmy zamiast lizać dupę USA zrobili deal z Chinami by produkować ich auta ze swoich brandem to wtedy coś by z tego wyszło. Izera będzie się sprzedawała tylko u nas, a przypominam że mamy tak ogromne problemy
Potencjalnie co najmniej 51% polaków (tych "prawdziwych") zapewne chciało by taki samochód kupić.


@sommerfeld: Oni dysponują budżetem pozwalającym na kupienie 15 letniego Passata.

Z kolei na rynku europejskim prawdopodobnie też znajdzie się miejsce na tani (bo z Bolzgi :-DDD)


@sommerfeld: Państwowa fabryka, zarządzana przez pisowską hołotę wyprodukować może conajwyżej samochód jakości Dacii w cenie BMW.
@sommerfeld: Przecież to jest po to żeby wcisnąć swoich pociotków do zarządu i po propagande ze pis robi. Żaden projekt nie wejdzie w życie bo elektorat pisu ma w dupie samochód na który nie będzie go stać. Liczy się 500+ i passat w gazie xd
@Uri_: pomyliłem się w tym miejscu, chciałem potem edytować ale już się nie dało,
dalej piszę jednak:

Jeżeli PiS zdoła doprowadzić ten projekt do końca, mają gwarantowaną wygraną w wyborach parlamentarnych 2023.

więc chyba wiadomo o co chodzi