Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marekexp: moim zdaniem słowo drastyczne w wypadku takich zdjęć jest wyłącznie kwestią interpretacji podobnie jak inne słowa wymienione w regulaminie stąd różne oceny różnych moderatorów
  • Odpowiedz
@Marekexp: pamiętam jak raz jakiemuś dziadowi co spadł z furmanki próbowałam przełamać stężenie pośmiertne i trzeba było trochę siły użyć


@EmiliaByun: Ponoć nie jest znowu aż tak trudno jak by się "wydawało". Bardzo ciężko było?
  • Odpowiedz
@jan_dzban: że co k---a? XD ty znasz w ogóle znaczenie tego słowa?


@zmasowanyatak: Widocznie nie, bo nie wiem jak by tu pasowało. No i w ogóle to chciałbym byśmy byli dla siebie wszyscy milsi :D

@EmiliaByun: I tak - na pewno było to ciekawe doświadczenie :D. A czym takim się zajmujesz, że miałaś "okazję" coś takiego robić? xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Marekexp: wszedłem tu dowiedzieć sie co to jest ten rigor costam ale oczywiście jak to na portalu ze śmiesznymi obrazkami zamiast dyskusji jest p-------------e się do OPa bo nie napisał posta tak jakby jasnie panstwo sobie tego życzyło. Ja p------e gdzie ten internet zmierza
  • Odpowiedz
@Marekexp: ale co faktycznie powoduje takie wygięcie?


@ZaplutyKarzelReakcji: W totalnym skrócie - jest takie coś, co nazywa się ATP i wpływa on na białka(miozyna i aktyna) odpowiedzialne za skurcz i rozkurcz mięśni. Podczas skurczu tworzą one wspólny "kompleks" - aktomiozynę. Po śmierci ciało nie produkuje już ATP, a jest on potrzebny by mięśnie się rozkurczyły. Tak więc ciało zostaje z aktomiozyną, która nie ma jak powrócić do stanu
  • Odpowiedz
@onuceSzatana Wydaje mi się, że takie posty są jednak ciekawe. Ludzkie ciało, nawet po śmierci, nie powinno być dla nas czymś budzącym niesmak. To jest interesujące, co z tym ciałem się dzieje w różnych momentach życia, a także wtedy, gdy to życie się skończy. Oczywiście rozumiem, że nie dla każdego jest to równie ciekawe, aczkolwiek po to są tagi, by można było filtrować interesujące nas treści.
Moim zdaniem takie medyczne ciekawostki
  • Odpowiedz
@Niedotykalna: Oczywiście się z Tobą zgadzam, jednak temu panu nie ma co tłumaczyć, ponieważ to troll/prowokator szukający sprzeczki w każdym wpisie. Możesz sama zobaczyć wchodząc na jego profil. Nie ma sensu tracić nerwów i czasu na konwersację z nim.
  • Odpowiedz