Wpis z mikrobloga

@dzeksondzekson: podobała mi się choćby propozycja na poczekaniu wymyślona przez Angry'ego Joe'a: Ellie wyrusza w trasę w jakimś celu, to ona ratuje Abby, zaprzyjaźniają się, razem wyruszają w przygodę, może też w pewnym momencie się rozdzielają. Śledzisz ich losy, poznajesz Abby od dobrej strony wcześniej. Dopiero potem pojawia się Joel, Abby odkrywa, że to on zabił jej ojca, dochodzi do prawdziwego dylematu moralnego - zemsta czy przyjaźń, w końcu
  • Odpowiedz
wypadałoby poznać te fabułę doświadczając ją podczas rozgrywki a nie czytając ze spoilerów


@dzeksondzekson: Miałoby to sens gdyby to była gra gdzie wybory mają znaczenie, w przypadku TLoU nie ma szczególnej różnicy czy ty grasz czy ktoś gra, nie omija cię żadna fabuła jeżeli ktoś inny popełnia strzelanie.
Oczywiście w takim przypadku nie można bazować tylko na wybiórczych informacjach tylko na czymś pełniejszym w stylu playtrough od A do Z.

Moim zdaniem tlou2 stoi detalami, grafiką, dźwiękiem i wszystkim innym. Fabuła jest tam czymś co nawet jeśli jest takie tragiczne jak uznał internet to jedynie wisienką na torcie i narzekanie na nią i tylko na nią nie powinno aż tak imo wpływać na
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Oho, leci piana z pyska typa który myśli że problemem graczy jest to że główna postać jest les czy że drugorzędna protagonistka wygląda jak sterydziarz.

Problemem jest to że twórca gry wsadził siebie do gry i wraz z nową wciśniętą protagonistką zamordował postać Joela kochaną przez wielu graczy tylko po to by z gry wyszedł shock value i subversed expectations. Nie jest problemem to, że Ellie jest lesbijką -
  • Odpowiedz
@MrNeko: Powinien i jak najbardziej tam jest. Ale wystawianie 1/10 bo nie podobała się komuś fabuła, gdzie 3/4 gier ma przewidywalne do bólu wątki i fabuły albo są one na bardzo niskim poziomie lub w ogóle ich brak to jest moim zdaniem nie fair.
@Choir:
Historia gry jest o Ellie, i Joel ma poświęcony odpowiedni czas na ekranie i jest go w samej historii więcej niż może by się wydawać, ale tu trzeba przejsc grę od początku do końca by wyłapać niuanse czy sens samego zakończenia gry (tego drugi raz na farmie).
Mi udało się sympatyzować z Abby a ludzie narzekający na pewne wątki mam wrażenie ze grali w inną grę.
@Vladimis: Wybory może nie ale wydaje mi się ze wiele elementów ma inny wymiar kiedy nie robisz ich Ty tylko ktoś inny na gameplayu.
Co do prezentacji niekoniecznie, ja akurat uważam ze fabuła to najważniejsza rzecz produkcji inaczej szybko się nudzi, a co do mechaniki mówiłem już ze można owszem na niego narzekać, co do AI to bardzo mi się spodobało, ze bohaterowie wołają się po imionach, przeszukują wszystko i wołają miejscówki, grałem na hardzie i wiadomo ze można było ich podejść ale tez gra nie pozwalała na totalną rozwalkę wiec
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Nie spodziewałem się, że screen z discorda wywoła taki POTĘŻNY BUL D--Y u wyk0pków XD
Już szybciutko tłumaczę o co chodzi: no więc buldupowicze to, że wam i innym się coś podoba nie oznacza od razu, że absolutnie każdy będzie lubił, a argument o 'HY HY NIE LUBIRZ BO LGBT I LEZBIJGI?' możecie sobie wsadzić razem z zabawką mamusi w d*pe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz