Wpis z mikrobloga

Budzę się, sprawdzam maila, a tam wiadomość od Nintendo (legit mail) z 3 w nocy:

A new device has been used to sign in to this Nintendo Account.

Device: Android (Nexus 5)
Browser: Chrome
Date and time: 7/29/2020 03:14
Location: Brazil

Zawsze ustawiam trudne hasła, więc jestem ciekawy jak to się stało xd ofc hasło od razu zmieniłem i włączyłem weryfikację dwuetapową, z podpiętej karty nie były zrobione żadne transakcje, w historii zakupów na koncie też nic nie ma, więc kompletnie nie rozumiem.
Ktoś wie czy coś jeszcze powinienem sprawdzić? Konto Nintendo działa tak, że nie idzie podejrzeć numeru podpiętej karty na szczęście.

#nintendoswitch #nintendo #hacking #switch #zabezpieczenia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@istota-: niekoniecznie wyciek musiał pochodzić od Nintendo. jeśli masz takie samo hasło i loginy w innych miejscach to sprawdzają gdzie uda im się tym zalogować w każdym serwisie pokolei. ja dostaję całą masę maili o włamaniach do jakiś gownokont z goga czy epika, na które kiedyś zalogowałem się raz, żeby odebrać darmową gierkę i potem nigdy więcej. Jeśli chodzi o to po co to robią to nie mam pojęcia, może
  • Odpowiedz
no to kumam, ale po co sie logowac zeby nic nie zrobic? ;d


@istota-: Włamali się, żeby pograć w gierki. Pewnie wszytko ci juz przeszli i teraz nie będziesz miał w co grać (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@istota-: Był wyciek jakiś czas temu i to nawet więcej niż jeden, bo po każdym takim info zmieniałem hasło i... w ciągu 24h godzin miałem ponownie logowanie. Nintendo chyba nawet gdzieś to potwierdziło. Weryfikacja + odpięcie karty, przynajmniej tymczasowo i pacjent będzie za tydzień zdrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ultek85: odpada, jak pisałem mam inne hasło na każdy portal - chyba że się rzeczywiście tak trafiło że x lat temu gdzieś się zdarzyło podobne i metodą prób i błędów ktoś się w----ł
  • Odpowiedz