Wpis z mikrobloga

@hrumque: Nie poniosło mnie ani trochę XD. Zbudowałem już kilka konstrukcji, drewno/aluminium, PLA z drukary i stal.
Aluminium: daję radę, ale łatwo się odkształca po mocniejszym dzwonie
PLA: łamie się przy minimalnie twardszym lądowaniu (chodzi o kosz, to kółko na około śmigła, bo główna konstrukcja jeszcze daję radę)
Stal: Praktycznie nie do zajechania, trzeba się postarać aby coś rozwalić
Poza tym tutaj potrzebujesz dużego obciążenia, 1kg to minimum
@Ranger: Skrzydło z hobbyking. Za tą cene jest po prostu super, wyciągasz z pudełka, dostosowujesz tylko długość sterówek i lata. Mam materiał na nowe skrzydło, które sam zaprojektowałem od podstaw, nie wiem dokladnie kiedy wezmę się za szycie. Moje skrzydło ma trochę przerobione linki, ale oryginalnie też było bardzo dobrze, po prostu wpadła mi jedna do śmigła XD.
HunitMango27 - @Ranger: Skrzydło z hobbyking. Za tą cene jest po prostu super, wyciąg...

źródło: comment_1604923967faM0srgnZcP41ttyZIeYfr.jpg

Pobierz
@HunitMango27: dzięki za info! Rzeczywiście, super cena jak na taką zabawkę () może też sobie kiedyś sprawię... przy takiej powierzchni to i kamerę to spokojnie może zabrać i dużą baterię
@Ranger: Skrzydła innych producentów o tej samej powierzchni chodzą za grubo ponad 1000zł. Z kamerką spokojnie daję rade, kilka miesięcy temu zrobiłem coś na styl chase cama :D. https://www.youtube.com/watch?v=aZZJWTaSusw&feature=youtu.be .U mnie spokojnie lata z 5000mah 3S, czyli jakies 20-25min lotu jeżeli ciągle latasz na gazie. Mój rekord to coś lekko ponad 1h, latałem bez silnika w termice. Ostatnio zrobiłem slizg stabilem po ziemi.
@Ranger: Nad oranym polem :D. Czarna powierzchnia mocno się nagrzewa itd. To jest dokładnie tak samo jak z szybowcami, szukasz termiki. Wtedy było trochę ponad 30 stopni więc pewnie dlatego tak długo udało się polatać, kamera się przegrzała XD. To skrzydło nie jest najlepsze do termiki, bo jest jednopowłokowe, np. gdy hamujesz przy lądowaniu to skrzydło nie zwalnia tak jak to jest w skrzydłach dwupowłokowych, tylko przeciaga, nawet jeżeli zrobisz to
HunitMango27 - @Ranger: Nad oranym polem :D. Czarna powierzchnia mocno się nagrzewa i...

źródło: comment_1604943750fTUAhxtJp2jUubmZ6yADJi.jpg

Pobierz
@HunitMango27: z tymi klapami, to myślę, że możnaby ogarnąć jakiś prosty mechanizm na arduino, który mierzyłby obciążenie taśm i odpowiednio ściągał jeden albo drugi karabinek, aby zmieniać środek ciężkości ;) bo samą sterówką to chyba ciężko kontrolować i pewnie wszystko dzieje się bardzo szybko w takiej sytuacji?
@Ranger: Czyżbyś oglądał kanał Andre Bandarra :D? Niby można, ale pomysł jest dosyć skomplikowany. Sam pomiar taśm nie wystarczy, to musiałby być pomiar na taśmach przynajmniej A i B. Wcześniej zapomniałem wspomnieć, że problem z klapami występuje tylko wtedy, gdy latasz w termice, przy braku wiatru wieczorem nie ma żadnego problemu. Na pozbycie się klapy masz dwie opcje
1. Czekasz cierpliwie i starasz się lecieć w miarę prosto, nie przeciągając drugiej
HunitMango27 - @Ranger: Czyżbyś oglądał kanał Andre Bandarra :D? Niby można, ale pomy...

źródło: comment_1605115176FTSQP8tvrFR89aYDxsqX9v.jpg

Pobierz
Czyżbyś oglądał kanał Andre Bandarra


@HunitMango27: nie, ale będę musiał sprawdzić :D od niedawna latam PPG i też mi chodzi po głowie taki mały model, żeby móc polatać koło bloku na łące czasami... A trochę się interesuję elektroniką, więc i trochę satysfakcji z samej budowy też by było :)

Myślę, że wystarczyłby pomiar na karabinkach, bo klapiąca strona "spada" - jeśli czuć to na dupie, to na pewno dałoby się to