Wpis z mikrobloga

Zawsze trochę śmiałem się jak słyszałem polskich nacjonalistów, którzy głosili "oddać Lwów, oddać Wilno, Polska dla Polaków" - bardzo ryzykowne postulaty, gdyby miały się spełnić, chociażby w kontekście otrzymania zachodnim ziem od Niemców ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale dobra, póki co to tylko taka nieszkodliwa gadka i sen o Wielkiej Polsce, z których jak powszechnie wiadomo się wyrasta.

I tak szczerze tylko czekałem aż pojawi się jakaś mała nacjonalistyczna partia w Niemczech (co było nieuniknione), która będzie głosiła antypolskie postulaty, odwoływała do Hitlera, była dumna z tradycji Rzeszy - myślałem, że to przyśpieszy proces edukacji polskich nacjoluchów i że dzięki temu zrozumieją, że jednak chyba nacjonalizm nie jest dobrą drogą, a kij ma dwa końce. Myślałem, że gdy staną się ofiarą mechanizmów, które sami stosują, to jednak wyciągną wnioski. No i takowa partia rzeczywiście powstała - jak powszechnie wiadomo jest nią AfD.

Czy tak się stało? Oczywiście, że nie. Okazało się, że...to sojusznik w walce o "tradycyjne europejskie wartości". No i jeszcze ta okropna propaganda, która ich zwalcza na ZDF - macki gen.Kiszczaka i układu magdalenkowego sięgnęły nawet do RFN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ręce opadają, nawet nie wiem jak to nazwać... Gratuluje autorytetów! Prawdopodobnie jedyna parlamentarna partia w Europie, która ma tak negatywny stosunek do Polaków i jest dumna z Wehrmachtu...

Co Wy myślicie - że w każdym kraju będzie "konserwatywny" rząd reprezentujący "tradycyjne europejskie wartości" i będziecie sobie tak wszyscy żyli miło i szczęśliwie, a przyjaźnie pomiędzy rządami reprezenującymi wspólne wartości będą rozkwitały? Niestety muszę rozczarować - nie tak wygląda świat zdominowany przez państwa z nacjo-rządami... Wy to powinniście się modlić, by jak najmniej takich rządów było...

Wpis nie dotyczy tylko dzisiejszego skandalicznego incydentu, ale całokształtu postrzegania AfD przez polską skrajną prawicę. Ale to niejedyna kontrowersyjna sympatia nacjo - na MN zapraszani byli członkowie Forza Nuevo, którzy wprost nazywają się faszystami.

#polityka #afd #faszyzm #nacjonalizm #konfederacja #4konserwy
  • 9
I tak szczerze tylko czekałem aż pojawi się jakaś mała nacjonalistyczna partia w Niemczech (co było nieuniknione), która będzie głosiła antypolskie postulaty, odwoływała do Hitlera, była dumna z tradycji Rzeszy - myślałem, że to przyśpieszy proces edukacji polskich nacjoluchów i że dzięki temu zrozumieją, że jednak chyba nacjonalizm nie jest dobrą drogą, a kij ma dwa końce. Myślałem, że gdy staną się ofiarą mechanizmów, które sami stosują, to jednak wyciągną wnioski. No
@Apogryw: Ja po prostu uważam, że w interesie nacjonalistycznego kraju nie jest wspieranie, aby wokół niego budowały się inne silne ruchy oparte o ten sam sposób prowadzenia polityki, zwłaszcza w krajach, które niekoniecznie potencjalnie byłyby otwarte na współpracę, a ich działalność mogłaby zagrozić Polsce. Takim krajem jest Rosja, takim krajem są też Niemcy i jeszcze jest kilka innych. Lepiej jest dominować w regionie, aniżeli łudzić się błędnie: "No, oni może tak
@GoddamnElectric:

I tak szczerze tylko czekałem aż pojawi się jakaś mała nacjonalistyczna partia w Niemczech (co było nieuniknione), która będzie głosiła antypolskie postulaty, odwoływała do Hitlera, była dumna z tradycji Rzeszy - myślałem, że to przyśpieszy proces edukacji polskich nacjoluchów i że dzięki temu zrozumieją, że jednak chyba nacjonalizm nie jest dobrą drogą, a kij ma dwa końce.

Nie jestem fanem aspiracji o kresy wschodnie pomimo bycia nacjonalistą, chociażby z powodu