Wpis z mikrobloga

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo będziemy mieć ze 30 zawodników na poziomie międzynarodowym, gotowych do gry na dużych imprezach. Prawie nikt nie zalicza dużego zjazdu formy (ostatnio chyba tylko Schulz przestał się liczyć), a bez przerwy w każdej formacji znajduje się ktoś, kto zrobił ogromny postęp i udowadnia, że nadaje się do powołania. Nie wiem, czy w jakiejś dyscyplinie mieliśmy kiedykolwiek taką siłę.
#siatkowka
  • 7
@Clermont: to prawda naszą największą siłą jest to, że młoda generacja siatkarzy z roczników powiedzmy 94-98 fantastycznie odpala i wielu zawodników z tych roczników robi genialne postępy. Zobaczymy jak będzie z tym jeszcze młodszymi zawodnikami z roczników 99 i niżej bo co prawda jest tam mniej sukcesów na międzynarodowych turniejach ale zobaczymy jak się to ułoży
@vasos: Niższe roczniki mają jeszcze czas. Nawet jak po IO Kubiaki poodchodzą, to wchodzi teraz tylu młodych, że będzie obsada na parę lat i jeśli 3-4 kolejne roczniki będą trochę słabsze, to i tak nie będzie powodów do paniki.
Prawie nikt nie zalicza dużego zjazdu formy (ostatnio chyba tylko Schulz przestał się liczyć)


@Clermont: Jest jeszcze Mika, który zjechał dużo mocniej od Schulza.

@vasos: 2 następne roczniki (czyli 99+00 oraz 01+02) nie błyszczały, ale po obejrzeniu Mistrzostw Polski juniorów można nabrać dużo optymizmu, bo całkiem sporo chłopaków pokazało się z super strony na tym turnieju (przede wszystkim MVP - Bartosz Gomułka) i wydaje się, że oni na tegorocznych ME
@Furtaq: no z tych młodszych należy jeszcze doliczyć Janikowskiego, Szymurę i Firszta. Najbardziej ciekawy jestem rozwoju Remka Kapicy, bo to chłopak z papierami na mocne ligowe granie. Wydaje mi się, że Schulz zagra w Olsztynie sezon i w następnym już Kapica będzie przymierzany do roli pierwszego
@vasos: Janikowski sprawia wrażenie nieco zagubionego (sportowo) ostatnimi czasy, ale ważne, że jest zdrowy i trenuje. Chociaż do poziomu reprezentacyjnego chyba mu trochę braknie, podobnie jak Firsztowi. Skoro o Janikowskim mowa to Olsztyn pozyskał dość podobnego zawodnika, Jakub Czerwiński też jest leworęczny, też gra na pozycji przyjmującego i też bardzo dobrze przyjmuje.
Szymura ma spore szanse na przebicie się do szerokiej kadry, większe dałbym tylko Kapicy, który ma potencjał nawet na
@Furtaq: wydaje mi się, że Verva będzie chciała postawić bardziej na Ziobrowskiego w perspektywie kilku sezonów, Superlak to taka inwestycja wydaje się na jeden sezon więc bardzo możliwe że Gomułka wkrótce się pojawi na poziomie plusligi. Generalnie warto podkreślić też trzy transfery Skry - Sawicki na przyjęcie, Kupka (od razu oddelegowany do Siedlec) i bardzo wysoki środkowy Adamczyk. Miło, że pandemia niejako spowodowała, że kwadrat rezerwowych w niektórych ekipach zapełnia się
@vasos: Ziobrowski nic specjalnego sobą nie prezentuje, nie wydaje mi się, żeby Verva na niego liczyła w perspektywie następnych sezonów. Powiem więcej, nie zdziwię się, jeśli przegra rywalizację z Superlakiem i przesiedzie większość sezonu na ławce. Za to Gomułka w nadchodzącym sezonie nadal będzie juniorem (rocznik 2002), więc on ma jeszcze sporo czasu. Raczej będzie dalej grał w swoim klubie, ale może z Vervą w razie potrzeby potrenować, ewentualnie nawet zadebiutować,