Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że rząd przymierza się do wygaszania górnictwa. Wiecie co nas teraz czeka? Tak, dobrze myślicie - protesty górników. Ta grupa zawodowa liczy zaledwie 80 tys. osób a pokazała już, że potrafi sterroryzować protestami niejeden rząd. Po protestach górników rządy zawsze szły na łatwiznę i odpuszczały twarde podejście do wygaszania górnictwa. Problem w tym, że to nie rząd ponosi później koszty zrobienia laski górnikom tylko pozostałe 38 mln obywateli. Tym razem nie może tak się stać. Szybkie odejście od węgla jest w naszym interesie narodowym.
Wiecie co musimy zrobić? Kiedy przedstawione zostaną plany zamykania kopalń musimy wyrazić poparcie dla tych planów. Oczywiście spamowanie internetu w słusznej sprawie nie zaszkodzi ale myślę, że jeśli górnicy w liczbie 80 tys. zaczną palić opony to przeciwnicy górników powinni zaprotestować równie twardo.

#ekonomia #gospodarka #slask #polska
bojar - Wygląda na to, że rząd przymierza się do wygaszania górnictwa. Wiecie co nas ...

źródło: comment_1595877033joHvPemMLxCFWBFBVCsJsZ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartez_94:
Protest przeciw górnictwu to nie jest coś nierealnego! W Polsce jest naprawdę bardzo dużo ludzi, którzy by na takie coś poszli - z różnych pobudek. W tej sprawie lewacka eko-młodzierz mogłaby iść ramie w ramie z prawicowymi obrońcami wolnego rynku. Jedni nie chcą węglą, bo katastrofa klimatyczna a drudzy nie chcą dopłacać do państwowych molochów.
  • Odpowiedz
  • 0
@bojar ja trochę nie rozumiem, dlaczego ludzie i państwo tak się uwzieli na tych górników, to elektrownie węglowe powinny być zamykane a nie kopalnie. Co jak co, ale w dalszym ciągu jest masa państw które będą produkował prąd za pomocą węgla i można po prostu sprzedać ten węgiel szczególnie teraz kiedy ta nagonka na kopalnie jest światowa to ceny węgla będą szły powoli w górę wraz zamykaniem kolejnych kopalń. Znaczy nie
  • Odpowiedz
@bojar: nie protestowali jak dawali 500+, podnosili wiek emerytalny, obnizali wiek emerytalny, rozkradali ofe, a maja teraz isc? XD przeciez w tym kraju wladza moze napluc na ryj i nic sie nie wydarzy
  • Odpowiedz
@biont:
1) Górnicy a raczej ich wcześniejsze emerytury stanowią ogromne obciążenie dla budżetu. Górnicy wyciągają z systemu emerytalnego dużo więcej niż wkładają co jest zwyczajnie niesprawiedliwe i niczym nieuzasadnione. Jeśli robotnik budowlany ma pracować do 65 r.ż. to górnik też powinien.
2) Polski węgiel dla energetyki jest absolutnie niekonkurencyjny cenowo. Nikt nie kupi węglą z Polski kiedy może kupić go dużo taniej z Australii, Kolumbii, Madagaskaru czy Rosji. Nawet polskie
  • Odpowiedz
  • 1
@bojar oj stary zrobiłeś mi dobrze. Takiej pięknej i rzetelnej odpowiedzi nigdy bym się nie spodziewał na wykopie. I dzięki Tobie dowiedziałem się sporo rzeczy. Szanuje i pozdrawiam
  • Odpowiedz
@biont:
Spoko. Sprawa jest warta poświecenia tych kilku minut. Jeśli podejmiemy jak najszybiej odważne kroki względem górnictwa to wyjdziemy na tym wszyscy na plus.
  • Odpowiedz