Wpis z mikrobloga

Chciałem w przyszłym roku zmienić auto i kupić coś w granicach 50-60k brutto Jednak coś mnie naszło i pomyślałem o leasingu. Od ponad 7 lat prowadzę JDG (nievatowiec), a także pracuje na etacie w budżetowce, więc raczej ma to sens.

Interesuje mnie raczej auto używane 1-2 letnie do 50k przebiegu. Myślę o Opel Insignia 1.5T w kwocie brutto max 70-75 k.
Mogę wpłacic 30%, a leasing na 48 miesięcy. Potem prawdopodobnie bym chciał je wykupić prywatnie, ale to się może jeszcze zmienić w zależności jak będę stał finansowo.

Naczytalem się już poradników i w zasadzie wiem jak to wszystko działa, pytanie czy są firmy, które by mi to ogarnęły od A do Z łącznie ze znalezieniem auta? Czy auto muszę sam sobie wybrać i dopiero jak będę na nie zdecydowany to kierować się do firm leasingowych albo ustalać leasing że sprzedawca?

#leasing
  • 18
No to może któryś z kolegów @makaron25 lub @Zwykly_Czlowiek mają coś ciekawego w ofercie? Jestem otwarty na inne propozycję jeśli chodzi o model auta, ale raczej coś większego i z mocą przynajmniej te 140 KM

@OptiFinance: Czytałem Twoje wpisy do roku wstecz, na razie chcę sam siebie przekonać, że to dobra decyzja, bo póki co mam auto, które nie sprawia problemów i jest tanie w eksploatacji, ale jest prawie pełnoletnie i
@makaron25: Przylacze sie. U mnie sytuacja podobna dzialalnosc nievatowa plus umowa o prace urzad. Celuje w za rok mowisz ze cos sie pojawi fajnego? Celuje w auto podobne w podobnym budzecie z tym ze ja przesiadam sie z starej zafiry A i przeraza mnie ten malutenki bagaznik:)