Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie. Zacząłem się interesować trochę odzyskiem danych z HDD/SSD/Penów.
O ile w przypadku HDDków trzeba mieć własne "labo" - clean room, tak w przypadku SSD natknąłem się na złącze, które jest dokumentowane jako "pc-3000 UDMA", szperając po google'u wyskakują pseudo strony z odzyskiem danych i zamówieniem tego złącza. Pytanie jest takie, czy ktoś inny może podpowiedzieć jak owe złącze się nazywa?
Dziękuję.
#pcmasterrace #odzyskiwaniedanych #pytanie #pytaniedoeksperta #hardware #software #windows #linux #hdd #ssd #dyski #it #informatyka #komputery
  • 4
@Pan_Slon:
Dzięki, widziałem to. Mi chodziło jeszcze bardziej o to czy są jakieś inne nazwy dla tego urządzenia, bo nigdzie nie mogą pod tą postacią znaleźć jeśli chodzi o zakup tego.
@spayker: To wielkie "złącze" to dedykowana karta, która komunikuje się z dyskiem po UART i SATA. Coś co można zrobić adapterem na USB za 10 zł, ale tu liczy się jeszcze program, którym możesz np. odblokować firmware dysku.

Oprócz PC-3000 za chore pieniądze, jeszcze jest chiński MRT (za mniej chore pieniądze) http://en.mrtlab.com/mrt-pro